Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jó a biolabda?

Mire jó a biolabda?

Figyelt kérdés

Szóval az a fekete műanyag tüskés labda.

Hogyan képes felületet adni a baktériumoknak?

Régen agyon volt reklámozva, egy cosmó szűrőbe az volt a gyári töltet, de mostanában már nem igazán látom. Nyilván megvan az oka, lehet nem a leghasznosabb, de valamiért régen mégis népszerű volt. Mit tud/tudott csinálni az a labda?

Nekem is van itthon egy csomó, igaz sosem használtam őket. Esetleg a külső szűrő legaljára ülepítőnek jó lesz? Mert ott nekem van egy kis holttér a kosarak alatt. A beépített fűtőszál van ott, de mivel az elromlott, nem használom, szóval nem olvasztaná meg őket.


Egyébként ha a külső szűrő nyomóágát lefojtom, akkor az nem káros a motornak hosszútávon?



2015. jan. 12. 16:53
 1/7 anonim válasza:
Kertitavak szűrésében inkább alkalmazzák.A szerkezete alkalmas arra,hogy baktériumokat kössön meg,de a kerámiagyűrűké még jobb:többet tud megkötni a felületén,több tud megtelepedni.Minden estere szerintem belerakhatod.
2015. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülepítésen kívül másra nem jó, a kerámia is hasonló kategória. A felülete nem túl nagy csak annak tűnik, mechanikai szűrésre sem túl jó.
2015. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Beteheted alulra, de nem fog érni semmit szerintem.


Az hogy elzárod egy kicsit a csapot, szerintem nem tesz jót a motornak. Gyengíteni a sodrást lehet úgy is, hogy a kifolyó csőre ráhúzol egy kis cső darabot, mely oldalára fúrsz pár lyukat. Ha több ágon törhet ki a víz, akkor gyengül a vízsugár. Erre akár gyári esőztetőt is lehet használni, vagy egy gumicsövet: [link]

így is lehet tenni, ez így nem fúj erősen: https://www.youtube.com/watch?v=Nfg6syt1IQA

2015. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanilyen esőztetőm van nekem is, félig felfelé van állítva, hogy fodrozza a vizet. Tényleg szépen körbefut a víz a szívóághoz, csak amik útjába esnek növények (főleg a vékony szálú limnophilia) elhajlik. Nekem aztán 8, de anyának nem tetszik úgy. A másik dolog, hogy vannak gurámijaink is, aztán amikor lentebb veszem az áramlást, akkor látszik, hogy sokkal jobban szeretik a helyet, kevesebbet bújkálnak, bátran kiúsznak az üresebb területre is, a vízfelszín közelében bóklásznak.
2015. jan. 12. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
A biolabda nem jó semmire, esetleg porfogónak. Én a kerámiát se használom. Szivacs+ siporax. A szűrőt nyugodtan lefojthatod az out csappal. Valahol olvastam, h 60-70% nál jobban hosszútávon nem érdemes lefojtani, mert az már károsíthatja.
2015. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biológiai szűrés szempontjából pont a szivacs az ami lócitromot sem ér. A szivacs a mechanikai szűrésen kívül semmire sem jó. (Persze ettől még alap dolog, hogy legyen szivacs IS, a szűrőben, mint szűrőtöltet!) Aki csak és kizárólag szivacsot használ szűrőanyagként az csinál magának egy jó kis ammónia és/vagy nitrit reaktort, amivel megdögleszti a saját halait. Benn marad a szivacsban a nagy darabú mocsok, aztán elkezd bent rohadni. Lehet hetente/másfél hetente szűrőt pucolni, ha azt akarod, hogy jó legyen a víz.


Amennyiben van a szűrőben a szivacson kívül biolabda, kerámiagyűrű, zeolit vagy más hasonló szűrőanyag (esetleg még netán aktív szén is, bár az azért annyira nem fontos) azoknak elég havonta kitakarítani a szűrőt és jó is lesz a vize.

2017. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pedig különösen kényes halfajtákat tart az ember, akkor pedig a csak szivacs használata édeskevés.


A biolabdát pedig inkább a kerti tavi szűrőkben alkalmazzák.

2017. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!