Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A makrotáp elkészítéséhez...

A makrotáp elkészítéséhez milyen vegyszereket használjak?

Figyelt kérdés

A megfelelő K+, NO3+, PO4(3-) megvan, viszont valahogy tartósítani szeretném, mert az előző adag két hét után annyira benyálkásodott, hogy nem szívesen tenném be az akváriumba.


Metil-parahidroxibenzoát van az eredeti GA tápban, de nincs pénzem eredetit venni, ezért gondoltam, hogy készítek egy hasonlót itthon.

A metil-parabént mivel lehet biztonságosan helyettesíteni? Szalicilsavra gondoltam, de mivel ez növényi hormon, így kicsit félnék az alkalmazásától. A nátrium-benzoátról mit gondoltok? Vagy mi lenne a lehetséges alternatíva szerintetek?



Egy kis off:

itt egy lista néhány növénytáp összetételéről: [link]



2015. jan. 13. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak simán valamelyik alapanyagoddal lehet gond. Milyen vízbe keverted?

Én desztvízbe szoktam három havi adagot bekeverni és semmi gond nincs vele!

2015. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:
Miértnem por formában adagolod?
2015. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert kicsi a napi adag. Esetleg akkor a heti adagolast vezetem be.
2015. jan. 14. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!