Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyol szerű anyagok úszkálnak...

Fátyol szerű anyagok úszkálnak az akva vízében, miért lehet?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, ha tudtok írjatok segítséget. A halak már benne vannak. Rendesen előjárattam az akvát - két hetet. A víz szaga nem bűdös. Növények nincsenek, csak sügérek.

Letakartam (ma lesz a második nap), mert infuzóriumra gyanakszom, kicsit zavaros a víz.

Konyhasó jó lehet erre? Ennek az adagolásáról tudna írni vki pontosan?


Köszönök minden segítséget!



#akvárium #szűrés #sügér #konyhasó #fátyol szerű anyag
2015. jan. 19. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Képet tudsz róla felrakni?
2015. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy meg tudjátok nyitni, ha nem, akkor szóljatok, légy szíves!


[link]


A fátyolt értelmesen csak a beszívó ágon tudtam fotózni. Illetve tettem oda még oldal és szemből nézeti akva képet, szemből sajna nem az igazi, mert a telefonom látószöge nem olyan nagy.

2015. jan. 19. 13:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeség, de mielőtt a halakat beleraktam, azelőtt kb.2 órával raktam bele baktériumkultúrát, de akkor még azt hittem, hogy attól ilyen. Viszont akárhányszor is raktam bele bacikultúrát, mindig hasonló vége lett, csak akkor nem fátyolosodott. Szerintem az infuzórium volt, mert azt letakarással+vízcsere sikerült áthidalni.
2015. jan. 19. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Tengeri akváriumod van? Vagy sügeres és csak műkorall van benne? Ha sügeres akkor a fátyol lehet a növényi fehérje is.
2015. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valami nincs rendben, de nem az akváriummal hanem a szemeddel.


Pár napja már aggódsz, neomagnol, só, stb, folyamatosan le szeretnéd mérgezni az akváriumodat.


NINCS ezzel semmi, ne csinálj vele semmit, nincs benne infuzórium

2015. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem az aggodalmad, a vized tiszta és kezelni akarod.

Friss az akváriumod, előfordul a felszínen hártya, ez a baktériumok miatt lehet, a felszínen is kialakul baktérium film, fodrozni kell a vizet, az megtöri a hártyát, idővel csökken vagy eltűnik.

2015. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm a válaszokat!

Inkább kérdezek, így legalább tanulok. :)

Azt hittem, hogy ez a enyhe opálosság és azok az úszó kis fátyol darabok valami probléma.


Amúgy édesvízi az akvám, nincs növény benne.


Mennyire forgassam a vizet (?), ma annyira fojtottam csak le a szűrőt, hogy a halakat ne zavarja és sodorja, ha a fenti részben az áramlásba kerülnek.

2015. jan. 19. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Van egy vízforgatás, van egy áramlás, a kettőt teljesen külön kell venni. Vízforgatás, a sügérek anyagcseréje gyors, így az etetés után rövid idővel már kiválasztják a kopoltyújukon, az emésztésük során keletkező ammóniát, célszerű minél többször átforgatni a vizet, az ammóniát tartalmazó víz minél többször menjen át a baktériumokkal teli szűrőanyagon.


Áramlás, a nyomóágon használt adapter szabja meg mekkora sodrás van, példa 20 esőztető lyuk vagy nyílt végű esőztető fele akkora sodrást csinál mint 10 esőztető lyuk.

Extrém példa, magasnyomású mosó, ha egy 500 liter/ órás mosóval bele veretnénk a vízbe szét szaggatna mindent, pedig csak 500l/h, viszont szűk keresztmetszeten jön a víz.


A biológiai szűrés lényege, hogy a keletkező ammóniát az akváriumban elszaporodó baktériumok nitritre, majd nitrátra bontják.

Ammónia 1 egység mérgező, nitrit 2 egység mérgez, nitrát 1000-2000 egység kell, hogy a halaknak baja legyen.

Élő növénnyel beültetett akváriumoknál a nitrát egy részét felveszik a növények, sügeres akváriumoknál a természetesség része az alga, az algák veszik fel a nitrogén vegyületet.


Tehát az alga hasznos, megfelelő világítás, világítási idő kell, hogy szépen bealgásodjon, érdes, nagy hátfalat, meszes köveket használnak, hogy az alga helyét behatárolják, ne legyen az üvegen.


Példa egy világos hátterű, szépen algásodott akvárium: https://www.youtube.com/watch?v=QURE9YTiSYE


Vagy egy nemrég indított képekkel, már szépen sötétedik: [link]


Nálad ez nem tudom, hogy fog alakulni, növények hiányában a sügeres akváriumok lelke az alga, főleg az ecset algák, fekete algák.

2015. jan. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos összefoglaló volt!


Ha viszont kell a vízforgatás, akkor nem tettem jót azzal, hogy kicsit folytottam a szűrőt, mert a leírás alapján, így pont csökkentettem azt... :/


Két külső szűrőm van. Az esőztetők az akva két végében lettek elhelyezve, így csak egy részből állnak, mert a másik része nem fér rá. Fúrjak rá több lyukat még vagy cseréljem le az esőztető másik részére és akkor a végén túlfolyik, a lyukakon meg kissebb svunggal jön a víz?

2015. jan. 20. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Az áramlást neked kell látni, ha túl erős akkor az elején lehet vissza kell venni, főleg egy új szűrőnél, ez azonban rövid ideig tart, ahogy rakodik, érik a szűrőd szivacsa csökken az áramlás, pár hét múlva valószínű rá kell majd teljesen adni.


Ha két külsőd van akkor majd felváltva tisztítsd őket, nem kell egyszerre, hosszú idő a kettőt takarítani, amúgy is ritkán kell, 2-3 hónapnál korábban nem szoktak hozzá nyúlni, én még ritkábban takarítom őket.


Ha nagyon kell zárni a csapokat akkor az egyik esőztetőjéről vedd le a dugót, úgy már nem nyomja annyira, de mint írtam valószínű rá kell majd adni idővel az összes áramlást.


Sügéresbe szerintem egy nettó 5-6 X vízforgatás elég, ezt nálad 2000 liter/óra névleges teljesítmény adja, durván 1200L/h a valós vízforgatása, példa 2db 1000l/h külső tud érett szűrőanyaggal 1200l/h-t


Ha kevés a vízforgatás akkor etetés után nehezen tisztul a víz, sokáig zavaros is lehet, de mint írtam te látod mit tudnak a szűrőid.

2015. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!