Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettám reggelre hatalmas...

Bettám reggelre hatalmas habfészekkel lepett meg. Azonban még nem tudok mellé lányt venni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Este új fűtőt kapott, reggelre fel is építette fölé a fészket. Szegényke viszont még egyedül lenne egy ideig.

Még nem csinált ilyet, de lehet valami baja attól, hogy most nem tud szaporodni?



2015. jan. 20. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, legalább kicsit gyakorolja. A szaporításukba biztos vagy? Egyszer én is belefogtam, de abba nem volt köszönet. Eladni se lehet őket, 1-2 hónapos korukra külön kell tenni őket mert a gyorsabban megnőtt ivadékok megeszik a kicsiket. Értékesíteni se könnyű őket, ha nincs díszhalas ismerősöd.
2015. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz semmi baja,ez teljesen természetes.Ez egy normális dolog,ha nem lát nőstényt egész életében,még akkor is épít habfészket.
2015. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam szaporításra, mert nem a sima fátyolos van, hanem delta úszós, márvány mintával. Akitől vettem tenyésztőtől, mindegyiket el tudta adni :) ha meg is maradna, vannak halas ismerőseim akik be tudnának segíteni.


Csak azért nem kezdtem még bele, mert nem találok mellé illő lányt, kommerszeket meg nem akarok.

Köszi a válaszokat!

2015. jan. 20. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj vele.Ez a habfészek-dolog nem nagy kaland, minden ivarérett hím csinálja. Az ég világon semmi baja nem lesz attól, ha most nem szaporodik. Sőt, attól se, ha egész életében nem szaporodik. Ellenben egy elcsellózott szaporítási kísérlettől komoly baja lehet, gyakran előfordul, hogy súlyosan megsebesítik egymást a lánnyal.


Ajánlott irodalom betta szaporításához:

- [link]

- [link] meg úgy az összes weblap, ami szerepel a diákon, különösképp: [link] & [link]

2015. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!