Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A víz tetején megjelent egy,...

A víz tetején megjelent egy, úgymod olajosodás, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
olyan mint amikor olajos a víz felszíne, de színtelen, szagtalan, és felűlről nem látszik csak alulról, sőt ma reggelre a pici apró légbuborékok sem tűntek el, hanem ez a réteg felfogta...(nem nagyon kenem a kezem, de lehet hogy valamivel beszennyeztem)

2015. jan. 23. 08:10
 1/9 anonim válasza:
bocsi de most akváriumról van szó?Ha igen mi van benne?
2015. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Filter tisztítás,Legalább a felét leengedni a víznek és pótítani újal.
2015. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokféle oka lehet. Ha mostanában indítottad az akváriumot, akkor egyelőre én hagynám a dolgot, hátha megszűnik magától. Hiszen egy frissen beültettett növénytől is származhat, ha még nem fokadt meg rendesen. Ilyenkor azért szenvednek picit, és kiadnak magukból lipideket, ez gyűlhet össze a tetején egy réteggé. Meg is vastagodhat, por is beleszáll, buborékokat is felfogja, szóval egyre látványosabb lehet. Esetleg fagyasztott kajáktól is előjöhet, azoknak is magas tud lenni a zsírtartalma. Nem régiben indított akváriumnál a lebontó baktériumok sem szaporodnak annyira el, hogy meg tudjanak ezzel küzdeni.


Tünetileg tudod kezelni a felszín fodroztatásával, az végül is megtöri, papírral néha fel is itathatod. Ha hosszabb távon fennáll, akkor kell gondolkodni abban, hogy esetleg valamelyik növényed nem érzi jól magát, túl sokat etetsz, túl van telepítve az akvárium, gyenge a szűrő térfogata, keringtetésének a mennyisége.

2015. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor először születtek ivadékaim, és még nem volt ivadékmedencém, és jobb híján egy nagy üvegtálba tettem őket, akkor lett ilyen egy idő után a felszín. Nem tudom sajnos, mitől lehetett, de azt igen, hogy lefekvés előtt vettem észre és mivel holt'fáradt voltam, reggelre halasztottam a megoldást, de reggelre az összes ivadék elpusztult:( Szóval semmiképp se hagyd úgy!! Szedd le, áramoltasd a vizet (nálam valószínűleg az hiányzott), és csinálj részleges vízcserét!
2015. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek...igen 2. hetes a kész akváriumom, és 5 régi növényem mellett 2 új van, szűrőm nagyon extra,460 l-es és még csak a régi 5 db halam van benne, de jól érzik magukat. véleményem szerint mindenre ügyeltem, de lehet tényleg ez a növényes buli, vagy az hogy még nem állt be a rendszerem, valószínű óvatosan "leszedem" a tetejét...
2015. jan. 23. 10:29
 6/9 A kérdező kommentje:
várok még választ ha van új!! ötlet, köszi mégegyszer...
2015. jan. 23. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de egy Eheim skim 350 megoldja a dolgot... :)
2015. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló problémám van. Én se tudok mit kezdeni vele, a világítást is visszafogja, látni a növények növekedésének megtorpanásán. Próbáltam kevesebb kaja adagolásával, a vízcserekor megpróbáltam leszedni,de semmi javulás. Kezdem feladni. Az előző hozzászóló által ajánlott kis szerkezettel én is szemezek. Igaz tüneti megoldás, de azt írják a GA-n a véleményezők, h 10-15 perc alatt leszedi teljesen.

2015. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a Eheim skim 350 tényleg tuti lehet, mert utánnanéztem és a kommentek nagyon dícsérik...lehet hogy megkísérlem és költök még rá ennyit...mármint az akváriumomra, mert már csak a halacskákra szerettem volna a pénz áldozni. Még egyszer köszi!
2015. jan. 24. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!