Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb a táptalaj vagy a...

Melyik jobb a táptalaj vagy a tápgolyó?

Figyelt kérdés
illetve a tápgolyó helyettesíteni tudja a táptalaj szerepét?
2015. jan. 24. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a tápgolyót nagyon drágának tartom. Víztiszta műanyagpohárból csináltam ültetőtálakat, csak azokba tettem táptalajt, nem az egész akvárium aljára, anyagilag (is) így jöttem ki a legjobban, és praktikusabbnak is találom.
2015. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pendulum92 ***** válasza:

Mindkettőnek ugyanaz a lényege, a táptalaj csupán a mennyisége miatt jobb.


A tápgolyó akkor jó, ha kevés a növényed, és nem érné meg az egész akvárium alját táptalajjal borítani. Ugyanez a helyzet az ültetőtálas megoldással.



Sok növény esetén pedig a tápgolyós megoldás nem érné meg, mivel a sok növény gyökereihez extra mennyiségű tápgolyót kéne megvenned.



Ha már működő akváriumod van, akkor természetesen csak a tápgolyó működik, azt bármikor lehet adagolni.



Ha nagyon olcsó és hatékony táptalajt/golyót akarsz, használj jó minőségű virágföldet(és agyagot hozzá, ha golyó kell). Még talán több tápanyag is szorult belé, mint a gyáriakba, a költségük töredékéért.

2015. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!