Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzatot cserélnék növényes...

Aljzatot cserélnék növényes aksihoz. Bazalt alá táptalaj?

Figyelt kérdés

Van egy 100L-es már telepített, jól beállt akváriumom, a kereskedésben is azt mondták, és a több helyen is olvastam hogy jó lesz nekem a kvarchomok, a halaknak is meg a növényeknek is, hát, nem nyert!. Túl világos, meszes és keményíti a vizet. illetve a növényeknek sem a legjobb... szeretném lecserélni.


a Bazaltzúzalék ami a legjobban tetszik, (sötét, jó a halaknak, és állítólag a növények is szeretik.)

de szeretnék ez alá valamilyen táptalajt, melyik lenne a jó? illetve milyen arányban? mondjuk 1/3 táptalaj, 2/3 bazaltzúzalék.


Illetve jó e a bazaltzúzalék ha a tüzépen veszem meg, persze jól kiválogatott szemcsemérettel, és csak átmosom?



2014. dec. 27. 09:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
illetve az érdekelne hogy gond e ha keveredik, vagy olyan talaj a bazalt alá ami nem üt el tőle színben....
2014. dec. 27. 09:25
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát a homok tényleg nem jó, mert nem szellőzik és be tömörödik, berohad. Hallottam már olyat hogy a növényeknek nem jé a bazalt, de én mást tapasztaltam. Egyébként nekem is ez tetszik a legjobban, szinte világítanak fölötte az élénk zöld növények.

Az 1-2mm szemcséjű bazalt alá JBL AquaBasis plus műtrágyát, vagy JBL 7+13 tápgolyót tudsz tenni. Ha kétféle talajt használsz egymásra rakva, az előbb-utóbb keveredni fog (pl mikor kihúzol egy növényt...) és az elég bénán néz ki.

2014. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pendulum92 ***** válasza:
Házi komposzt vagy tóföld/vízinövény virágföld is jó táptalaj.
2014. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tyhuuu:) hát ez a komposztos- virágföldes dolog nem is jutott eszembe. Bár ha végig gondolom nem merném bevállalni, ki tudja milyen vegyszerekkel voltak kezelve.. stb mit viszek vele be az amúgy is érzékeny vízbe...


Na de mi van ha csak beoldva tápozok, nem a talajból, egy kis igényű növényes, (amúgy is low-tech) akváriumba elegendő lehet nem?

2014. dec. 27. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Anubiasoknak, microsorumnak és a moháknak elég a kevés fény és kevés oldott tápanyag.

A Cryptocoryne fajok is beérik nem túl erős világítással, de nekik érdemes a gyökerükhöz tápanyag tablettát nyomni.

2014. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Táptalaj nélkül is működik, de egy idő után amúgy is felgyűlik a talajban annyi mulm, hogy a gyökeres növényeket kicsit támogassa.
2014. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem is bazaltom van a 72 literesemben, és egy low-tech növényest simán összehoztam vele csak folyékony tápokkal.
2014. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a használható válaszokat!


Folytatnám is akkor avval hogy ha esetleg gyökértáp tablettát használok, kell e mellé fol

2014. dec. 29. 00:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Azaz folyékony tápozás, vagy elég a tabi? Mert nem szivesen bajlódnék a napi tapozással, főleg hogy időm sincs rá.:/
2014. dec. 29. 10:43
 10/13 Pendulum92 ***** válasza:
A heti 1 tápozás is jól működik, ha jól eltalálod az adagolást.
2014. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!