Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mennyire tartható más...

Katoonene kérdése:

Betta mennyire tartható más halakkal együtt?

Figyelt kérdés

Hali! Ilyen halakhoz mennyire "veszélyes" berakni egy bettát:

guppi, amanda lazac, baltahasú, neon, dánió.

Sok bujkáló van, az akvárium 300 liter.


Tudom, hogy elég agresszív fajta, főleg a párom kedvéért raknám bele, de ha 100% a gond, akkor lebeszélem róla.


Köszi a válaszokat, tapasztalatokat!


2015. jan. 25. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy össze szokott gárdába mindig veszélyes új halat tenni, akkor kisebb a rizikó ha az új faj egyedszáma nagyobb, példa 20 neon mellé simán mehet még 10, semmi nem történik.

Lehet, hogy beteszed a bettát, reggelre meg úszók nélkül fog hánykolódni mert megcsipkedték a lazacok.


Nem lehet mondani semmi konkrétat, ez mindig 50-50, az is lehet, hogy a betta kezdi minden halra mereszteni a kopoltyúit, ez is 50-50, példa kergetni fogja a dániókat, amitől ők stresszesek lesznek, majd a stressz miatt betegek.

2015. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

300 literben inkább a bettára lehetnek veszélyesek: guppi is, pontylazac is, dánió is csipkedős lehet.

Sőt, egy kellőképpen aktív dániócsapat egy kellőképpen nyugodt/félős bettát nagyon be tud stresszelni (láttam ilyet boltban: a hal annyira stresszes volt, hogy hetekig nem derült ki, milyen színű. Hazahoztam, mert az ijedtségen kívül más baja nem volt.)


A kopoltyúmeresztgetés egy dolog, de megfelelő méretű akváriumban, sok bujkálóval a legtöbb áramvonalas hal, röhögve leússza a lassú, nehézkesen mozgó, hatalmas úszójú bettát. Itt inkább abban látom a problémát, hogy ha tényleg nem szeretne lakótársakat, akkor bizony a betta is stresszes lesz, meg egy idő után a halacsok is kevésbé tudják értékelni, hogy egy csattogó fogú betta jár a nyomukban.


Mondjuk te azzal a helyzeti előnnyel indulsz, hogy már meglevő halakhoz veszed a bettát (tehát az új területet halastól szokja meg), nem pedig a betta területére akarsz új halat hozni, az mindig neccesebb.


Nekem eddig mind a négy bettám társasban volt, mini halakkal. Maximum 72 óra alatt rájöttek, hogy az apróságok nem jelentenek veszélyt a területükre, kajának viszont túl gyorsak, onnantól kezdve nyugi volt. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem porosodik a kamrában egy kompletten felszerelt 40 literes akvárium, amit vész esetén össze tudok rakni.


Szóval kétesélyes a dolog, de nem csak azért, mert "jajj, a betta az olyan agresszív."

2015. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!