Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség ültető tál barkácsolá...

Segítség ültető tál barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

Milyen tápanyagot, táptalajt tegyek bele?


Egy Wendt vízikelyhet szeretnék így elültetni. A talajom pro soil, 5-8 cm mennyiségben. Ahova akarom a növényt, ott 6cm. Találtam is egy ilyen magas műanyag pohárszerűséget.


Az elképzelésem az, hogy a pohárba beteszem a növényt, kb 4-5 cm-nyi táptalaj, aztán 1-2-3 cm pro soil a tetejére, hogy elfedje az alatta levő réteget.


2015. jan. 25. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A táptalaj legyen kellően nedves, szerintem sok a 4-5 cm és kevés az 1-2-3 cm fedő, fordítva jobb lenne, nehogy szivárogjon.


Én így szoktam: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze be van ásva a talajba.

2015. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a képeket, kb én is így terveztem a kinézetet.


De a legfontosabbat elfelejtettem megkérdezni. Mi legyen a táptalaj?

2015. jan. 25. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt nővérem találta ki még a 80-as évek elején, vagy a 70-es végén, én arra még nem igazán emlékezhettem, azóta ez megvan.

Bokrosok terén komoly eredmények érhetőek el vele: [link]

[link]

[link]


Nálam ez a favorit: [link]


Szeretem a sükösdi paprikaföldet, az csak 500ft egy nagy zsák, de az embertelen, minden kinövi az akváriumot, már kevéstől is.

3 hónap alatt 2 száll vallisneriából lett 30, majd bő 50 tő 4. hónapa, alig tudtam kiszaggatni teljesen benőtte az akváriumot.


Ha gyengébbet akarsz, akkor ott az akvarisztikai táptalaj.

Nem szabad sok földet tenni, mert nem tudsz majd mit kezdeni a növény méretével.

2015. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, kisállat kereskedésbe tudsz venni terráriumba való tőzeget, az sem rossz, 200-300ft, kevés vízzel össze kell gyúrni, majd úgy a tálba.

Bármit teszel az legyen nedves, különben felfordítja a tálat a táptalajban maradt levegő.

2015. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2015. jan. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!