Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szinte nullpénzes...

Milyen szinte nullpénzes ötletetek van barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

Üdv!

a kérdés az lenne hogy milyen ötletetek van, mit tudnék kezdeni magammal. pénzem nem sok van.. sőt jelenleg semmi de nagyon szeretek alkotni (nem rajzolásra gondolok..bár azt sem vetem meg) szabadidőm annál több van . Nagy álmom autóroncsokat felújítani és működőképes járgánnyá tenni őket de nincs semmi ismeretem a témában és ismerősöm sincs aki szárnyai alá venne így marad majd az iskola.. viszont fával is szívesen foglalkozom de nincs pénzem drága szerszámokra. nagyon jó lenne ha tudnék valamennyi kis pénzt is keresni az elfoglalásommal.. hogy legalább az anyagárat meg egy kis pluszt eltehessek. A kisállat ketrec jutott az eszembe de nemtudom jó ötlet e :)


várom a tippjeiteket. Köszönöm előre is


2014. szept. 17. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Madáretető.
2014. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Raklapbol tök jo butorokat lehet csinalni,es az most menö,az alapanyag pedig nem draga.
2014. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy jelenleg milyen szerszámaid vannak?


Pár alap szerszám azért nem ártana. Elsőként egy masszív, a lehetőségekhez képest minél nagyobb munkaasztal. Pár szorítóval (satuval) ez az egyik legtöbbet használt "szerszám". Utána el lehet dönteni, hogy a kéziszerszámok felé veszed az irányt, vagy inkább a szerszámgépek felé. Ugye a kéziszerszám olcsóbb, cserébe nem olyan egyszerű vele a munka.


Illetve az is jó, ha van egy jó fatelep, ahonnan az alapanyagot be tudod szerezni.

2014. szept. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hehe, amíg nem görgettem lejjebb, nekem is a madáretető ugrott be. Esetleg kulcstartó polc, fali ruhafogas stb. Esetleg régi deszkákból is dolgozhatsz antik kigubizott akasztókkal, így beilleszthető konzervatív helyekre is ha a vágásnyomokat leantikolod.
2014. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
El kell menni ingyenes gyakornoknak egy jónevű autószerelő mellé. Te ingyen dolgozol neki, ő meg megtanít cserébe az autószerelésre. És így nem unatkozol.
2014. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kisállat ketrecre gondoltam például görényeknek , nyulaknak stb. kézi szerszámok jönnének főleg szóba. kis segítségem van mert bátyám asztalosként végzett pár éve. ugyan nem a szakmában helyezkedett el de szívesen segít


Kedves 5-ös válaszoló.. mennyire látod reálisnak hogy bemegyek egy autószerelőhöz és mondom hogy ingyen dolgozok neki ha megtanít de teljesen 0-ról kéne kezdeni? mert szerintem kiröhög és elküld.. :D vagy csak én vagyok ennyire pesszimista?

2014. szept. 19. 01:18
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha ketreceket akarsz csinálni, azt végül is meg lehet oldani kéziszerszámokkal. Viszont egy gérláda mindenképp nagyon hasznos lenne, illetve egy falcgyalu. Ha olyan faanyaggal dolgozol, akkor simítógyalu is.


Lehetőleg ne csavarral akard összerakni az egészet, a sarkokat csapolással összeragasztva masszív lesz, és szebb, mintha tele lenne csavarozva.

2014. szept. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm szépen a segítséget
2014. szept. 19. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!