Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halbetegség tünetei az...

Milyen halbetegség tünetei az alábbiak?

Figyelt kérdés
Betegek a halaim,de nem tudom beazonosítani a betegséget.2 fekete neon reggelre elpusztult,kiguvadt a szeme és a szemétől a kopoltyúig véres volt a koponyája,a rendes neonokon halvány fágyol szerű réteg borítja a testüket és szintén kiguvad a szemük a szumátriai márnáknak meg a pikkelye mintha fel lenne borzolva,a szemük szintén kiguvadva bár nekik nem annyira.Mindegyik kapkodja a levegőt.5 óra körül tudnék menni az állatkereskedésbe gyíógyszerért,de nem tudom miet vegyek,mert minden betegségre mást ajánlott és nem tudom mi bajuk van a halaknak.Kisguppyk születtek és sokat adtam nekik enni,hogy ne a kicsiket egyék meg,de már kitakarítottam az aksit.Mi lehet a bajuk?
2008. aug. 21. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
ezek a jelek leginkább a fertőző hasvízkórra utalnak. Ennek két fajtája van a tavaszi virámia és az erythrodermatitis. Az epe működésképtelensége következtében alakul ki, ezért a halak teste felfúvódik. Véres, felfakadó fekélyek jelenhetnek meg a testen, jellemző tünet a szemek kigúvadása, az elálló pikkelyek, gyulladások. Megfigyelhetők légzési nehézségek, egyensúly zavarok is. Ezek a tünetek szerintem teljesen megfelelnek annak amit te leírtál. Ez nagyon fertőző betegség, leggyakrabban bakteriális eredetű, azonnali kezelést igényel.
2008. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam rá.de a hasuk nincs felfúvódva,vagy az nem számít?
2008. aug. 21. 15:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen.Hasvizkór ilyenbe már az én aranyhalaim is belepusztultak hiába adtam nekik a gyógyszert :(

De a túleteté sem egészséges.Napi max.2-szer adj nekik enni a kisguppykat el kell különíteni hogy ne egyék meg.De ha még vannak beteg halak az egészségesek között javaslom hogy a betegeket mindenféleképeen különítsd el nehogy a többi is elkapja.

2008. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Reménykedtem,hogy nem az,mert a hasuk nincs felpuffadva és a neon halak kifejezetten fátyolosak.Lehet,hogy több féle kórságot is elkaptak.Remélem azért megmaradnak legalább az egészségesek.

2008. aug. 21. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Különítsd el feltétlenül az egészséges halakat, az akváriumban engedd le az összes vizet, az aljzatot cseréld ki , gondosan fertőtleníts és rendezd újra az akváriumodat. A szűrőt is pucold ki és cseréld ki benne az aktív szenet. Tudom hogy ez nagy munka és sok időbe, energiába kerül, de így tudsz teljesen megszabadulni egy ilyen súlyos fertőzéstől. Ha mész kisállat kereskedésbe akkor pedig kérdezd meg az eladót hogy milyen gyógyszert javasol a beteg halaid gyógyítására, hátha meg tudsz menteni még néhányat.
2008. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elvittünk két halat az állatkereskedésbe és azt mondta a csaj aki 10 éve halakkal foglalkozik,hogy tényleg hasvízkór.Sera Baktopur Select kellett volna,de csak sima Sera Baktopur-ja volt.Remélem ez is hatásos lesz,az egész aksiba öntöttem mert csak 50 l-es az aksi és nem tudni melyik halak betegek.Remélem valamit ér az a gyógyszer. Kösz a tanácsokat!

2008. aug. 21. 19:20
 7/10 kzs ***** válasza:

Nem, nem jó a SERA Bactopur.

Csak a SERA Bactopur Direct jó.

Arra viszont feltételenül ügyelj, hogy a kezelés ideje alatt a szűrőt mindenképp vedd ki az akváriumból. De ne álljon le a szűrő, mert a hasznos baktériumoknak (amik lebontják a káros tényezőket), élniük kell. Ezért üzemeltesd addig a szűrőt pl. egy vödör vízben.

2008. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. okt. 16. 21:15
 9/10 anonim válasza:
A hasvízkor tényleg nagyon fertőző de csak akkor ha a hal már az akváriumban hal meg mert a hasából terjed a betegség nekem legalább is azt mondta az állatkereskedő!
2008. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én halamnak fel van borzolódva a pikkelye de a hasa nem nőtt meg..és eszik ez milyen betegség?

Meg volt olyan is ,hogy a hal nem bírta el magát és csak alul feküdt..próbált felfelé úszni de nem tudott ez milyen?

(apró fekete pontokat figyeltem meg rajta..de az lehet hogy csak a mintája volt )

2012. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!