Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halamnak?...

Mi baja lehet a halamnak? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Úgy 2 napja elpusztult egy citromlazacom. Előtte napokig nem evett, a fejét kissé felfelé döntve úszott, főként a szűrő által kifújt áramlatban tartózkodott. Úgy tűnt, mintha a száján lenne egy nagyon apró fehér pont. Most egy ékfoltos razbórám produkál ugyanilyen tüneteket, félek, hogy ő is elpusztul. Mit tegyek?
2015. jan. 26. 19:56
 1/7 anonim válasza:
szerintem gyors viz csere
2015. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vízcsere és ha van otthon vízbe csepegtetős víztisztítód vagy hal vitaminod akkor azt gyorsan csöpögtess
2015. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Darakór, ha szőrös, bolyhos, akkor halpenész: [link]


Darakórt az nem árt picit érteni, van egy parazita ami megtelepszik a halon, burkot alkot, majd a burok védelmében szaporodik, a burok kifakad, a paraziták a vízbe kerülnek és kezdődik elölről.

A burok ellen hatástalan a gyógyszer, a kifakadást gyorsítja a magasabb hőfok.


Van egy másik része a dolognak, szinte minden akváriumba lehet darakórt okozó parazita, azokon a halakon tud megtelepedni amelyiknek gyengébb az immunrendszere, gyengébb a hal nyálka termelése.


Lehet öreg hal, lehet valami gondozási hiba, lehet etetési probléma.

Egy biztos, ha valami nem jó az akváriummal, a halakkal akkor a beadott gyógyszer kicsinál mindent, ront a helyzeten.


Elsőre azt kel ellenőrizni mindig, hogy jó-e az akvárium, a gondozást hogyan csinálod, ha megvan a betegség lehet kezelni a halat, célszerű akváriumon kívül csinálni.


Ha sorba betegednek meg akkor kell az akvárium kezelése, ott akkor fog működni ha egyébként egészségesek a halak, jól voltak eddig tartva.

2015. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Biztos, hogy nem darakór, sajnos ahhoz pár éve volt már szerencsém, tudom milyen. Azóta sajnos a razbi elpusztult. Csináltam részleges vízcserét, több, mint a felét kicseréltem és teleküldtem víztisztítóval, remélem ez segít megelőzni a további bajokat. Egyébként december végén lett teljesen kitakarítva (kövek, minden ki lett szedve, stb.)
2015. jan. 29. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor megvan a hiba, nagytakarítás után rendszeres a halpusztulás, mikroorgazmusok, baktériumok tartják életben az akváriumot, egy jól működő akváriumot soha nem kell és nem is szabad kitakarítani, ha mégis valami okból kifolyólag takarítani kell, annak megvan a pontos lemenete.


Átlag friss akváriumnál, kitakarított akváriumnál, az első 60 nap huzós, az alatt lehet bármi, 30 nap kell a baktériumoknak.

További 30 nap alatt jön ki a halak immunrendszerének legyengüléséből adódó betegségek, algásodási és egyéb problémák, példa nehézfémek, új kövek esetén szilikátszint stb


Teleküldted víztisztítóval az kérdés, hogy mi, ha árt a halak ürülékét lebontó baktériumoknak akkor rontottál a helyzeten nem is keveset.

2015. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azóta nem történt semmi. Árgus szemekkel figyelem őket, látszik-e rajtuk valami, de minden normális.
2015. jan. 31. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt jegyezd meg, hogy egy akváriumban nem lehetnek steril, takarított dolgok soha, az akvárium a baktériumokról szól, ha sérülnek, elpusztulnak, velük együtt mennek a halak is.


Nekem 3 éve durván érintetlenek az akváriumok, akkor cseréltem, váltottam talajt, csak azért lettek bolygatva.


Egy nagytakarítás után felszökik az ammónia abból 1 egység mérgez, majd felszökik az ammóniából baktériumok által keletkezett nitrit annál 2 egység öl, utána lebontják a bacik a a nitritet nitrátra, a nitrát 1000-2000 egység öl, tehát majdhogynem ártalmatlan a nitrát.


A lényeg kellenek a bacik, vannak a szűrőanyagban, a talajban, a vízben, oxigén kell nekik a működéshez, keringetett víz.

Egyszerre 1 hely sérülhet 2 már nem szerencsés.


Példa ajzat csere, leszívod az akvárium érett vizét két helyre, egyikbe a halak, másikba a szűrő járatva.

Cserélsz talajt, utána vissza az akvárium víz, mehet a szűrő, mehetnek a halak.

A vízveszteséget állott vizel pótolod.

1 nap koplaló nap, utána 1 hétig fél adag kaja, majd mehet minden úgy mint régen.


Fenti egy akvaristák által elfogadott sikeres lemenete a nagyobb rendezkedésnek.

2015. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!