Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy zebra dánió kiugrott, ez...

Egy zebra dánió kiugrott, ez "normális"?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy nem jó, el is pusztult szerencsétlen.

Az történt, hogy elromlott az armatúrám, s míg szerelőnél volt, vékony könyvekkel fedtem be az akváriumot. Volt egy kb 0,5 cm széles rés, és persze ezen keresztül kiugrott.


A KÉRDÉS LÉNYEGE: a zebradániók kiugorhatnak, ha nincs fedve az akvárium, vagy esetleg valamilyen tartási probléma állhat a háttérben?


2015. jan. 26. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs teteje, lejjebb kell engedni a vízszintet.

Persze ha túl magasan a víz, akkor kiúszik belőle.

A víz tetején úszik, a saroknál meg ugrik egyet és kész.

Vagy ha játsznak egymással, kergetőznek, hát akkor is könnyen kiugorhatnak, persze.

2015. jan. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A halak természetes környezetben is "fürdenek", s ez a szokásuk megvan az akváriumban tartott halaknál is.

Az akváriumot azért kell letakarni, hogy a halak ne tudjanak kiesni az akváriumból - ugyanis nem az akváriumból akar kiugrani, a természetes környezetben egy-egy ugrás után elenyésző százalékban vetődnek szárazra, többnyire ismét a vízbe pottyannak, az akvárium mérete miatt a szárazra vetődés esélye nagyon nagy, kötelező letakarni az akváriumot.

2015. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van rajta műanyag tető, csak pár napig nem volt
2015. jan. 26. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Felfogtam, hogy volt rajta tető, de nem is akkor ugrott ki a halad, hanem amikor nem volt :-)
2015. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiugorhatott magától is, de lehet tartási probléma is. Ha leírod a paramétereket akkor jobban lehet következtetni az okra. Mekkora akváriumba tartod? Mivel szűröd? Milyen gyakran cserélsz vizet? Kik még az akvárium lakói?
2015. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

112 liter, tetratex ex 1200 plus (0-24-ben, 3 liter siporax van benne), 8 dánió, 8 panda páncélos, 8 vörös fantomlazac, 3 zebracsiga

Vízcsere minden vasárnap kb 30% (a hátsó falon bejelöltem a vízoszlop harmadát, pontosan nem tudom hány liter)


Ha van még kérdés, arra is válaszolok, nem olyan vagyok, aki inkább nem válaszol, ha látja, hogy hülyeséget csinál. E fórumon jelenlévő névvel író hozzászólók szerint ennek rendben kellene lennie.


Szóval remélem, tényleg csak balszerencse volt.

2015. jan. 26. 23:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy köszi az eddigi segítséget, válaszokat! :)
2015. jan. 26. 23:54
 8/10 anonim ***** válasza:
A szűrsésed rendbe van, biztos nem a vízzel van a gond.
2015. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A többi hal viselkedése normális? Mert ez alapján a vized rendben lehet.

A zebra dániók nagyon aktív, hebrencs halak, előfordulhat, hogy kergetőzés közben megugrott az egyik, vagy valamitől megijedt és attól. Folpackozd le azt a fél centit, biztos ami biztos! ;)

2015. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, de már jó az armatúra, újra a helyén van. Igen én is tapasztaltam, hogy a dániók nagyon aktívak, ezért is reménykedem, hogy csak az átmeneti hanyag tetőfedés volt a hibás.

Amúgy az összes élőlényem normálisan viselkedik (aktívak, esznek, élénken színesek) szerintem.

2015. jan. 27. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!