Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tönkrement a víz? Kép lent.

Tönkrement a víz? Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]


A gyerekem beleejtett egy galagonyacukrot a vízbe. Kiszedtem, de 1 nap után ilyen lett a víz. Mit tehetek? Halak még nincsenek benne, bejáratás alatt van az akvárium.


Köszi!


2015. jan. 27. 17:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És a szűrőt nézzétek. :-( :-( :-(
2015. jan. 27. 17:22
 2/11 A kérdező kommentje:
Most elölről kell kezdeni az egészet? Február elején jöhettek volna bele a halak 3 hét bejáratás után. :-/
2015. jan. 27. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Ki kell venni a szűrőt, le kell vakarni minden nyálkás lepedéket, esetleg a szűrőtöltetet is ki kell mosni. Aztán mehet minden tovább. Nem tudom mi és mekkora az a galagonyacukor, de túl nagy károsodást ne okozhat, csak mint a látvány szerint, táplálja ezeket a telepképző baktériumokat.
2015. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A nagyja dzsuvát mosd le, és csinálj részleges vízcserét pár naponta állott vízzel.
2015. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Olyan mint a birsalmasajt.


[link]

2015. jan. 27. 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy a baktériumok szaporodásának gyorsítására cukrot szórnak a vízbe, némi co2 forrás is lehet, arra figyelni kell, hogy a hirtelen változás oxigénhiányt okozhat, oxigén az kell az elején is, így a cukor káros is lehet, de nem ártalmas.

A lényeg, a cukor tartalom nem probléma ami az akváriumba került, meglódultak a baktériumok tőle ez látszik a fotón.


Gyakorlatilag tele van, vagy lesz az akváriumod baktérium teleppel.

Nem emlékszem már menyi cukor kell, de minimális, nem akarok hülyeséget írni, talán harmad kockacukor/100 liter/hét.


Egészségre ártalmas nem lehet benne, így nem kell nagyon foglalkozni vele, járasd tovább mint eddig.

Kicsit megturbóztad a baktériumokat ennyi történt.

Én is szórok cukrot, de csak tényleg egy csipetet, mert különben elönt a baci telep.

2015. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben, sokan szórnak konyhasót és cukrot az akváriumba, de jobb kihagyni őket mert olyan lehet ami például nálad lett.


Kár a vizuálison látványon kívül nincs, néha én is szórok sót is és cukrot is, de csak egy csipetet nagyobb víztömegbe.

2015. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, a 3-4 válaszoló leírta a lényeget, én csak azt akartam, hogy van aki szándékosan adagol cukrot.
2015. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! A vízfelszínről tetejéről leszedtem a képződött filmréteget, és letöröltem mindenhonnan a nyálkás részeket. A szűrő szivacsát nem mostam ki. A vizet holnap visszapótolom, már előkészítettem. Remélem, mindent jól csináltam. Közben észrevettem, hogy a leengedett víz már enyhén zöldes színű, az jót jelent, ugye? Érik a víz?
2015. jan. 27. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:

A zöldes víz az nem jó jel, annyit jelent, hogy a gyerkőc által beoldott szénhidrát vizsgáztatta a szűrésed, a szénhidrát+oxigén+víz az széndioxid+vízre bomlik a baktériumok által, ez egy dr Szita Géza írásból rémlik, de nagyon kevés, ilyen 0.5 gramm/100liter a max egyszeri cukor dózis.


Ehhez Platypus kellene igazából.


Szerintem a hirtelen szénhidrát lefoglalta a baktériumokat, bár a szénhidráttal együtt a fehérjét is bontják, ez miatt szabadabb utat kapott az ammónia aminek az eredménye "Algavirágzás"

Goggle: Algavirágzás akvárium


Én úgy vettem észre az alga is szépen bubizik a co2-től, a felszabadult co2+ammónia eredménye lehet az algavirágzás.

De mint mondtam csak tipp.

Én minden akváriumot túlszűrök, régebben csináld magad külsőkkel, ma már inkább gyári külsők, azoknál nincs nagyon ammónia, komolyabb algainvázióval is elbánnak.


Vedd vissza a világítást, és egy időre a napi szennyezést.

De mint írtam nem jó jel, lehet kicsi a szűrőd szivacsa, belsőknél vagy kisebb akasztós szűrőknél van alga virágzás.

Csinálj sötét kúrát.

2015. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!