Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tönkrement a lámpám az akváriu...

Tönkrement a lámpám az akvárium felett, mit tehetek? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Van egy Aquael 30l-es garnélás akvárium szettem, ami felett a lámpa megadta magát. 10 hónapos, szóval még van rá garanciám, de a hely, ahonnan való, csak pár héten belül tudná garancián belül kicserélni. Addig mit tudnék tenni, hogy a növényeim ne menjenek tönkre? Mit ajánlotok?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. okt. 23. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy hagyd a p.icsába a garanciát, (persze attól megcsináltathatod) és oldd meg a problémát hosszútávon más módon.


Egyszerűbb rákölteni egy normális világításra, mint 10 havonta szenvedni vele.

Úgyis tönkre fog menni, ezek ettől hírhedtek. Mindegyik tönkremegy, és cserélhetetlenek az alkatrészeik.


Vegyél egy ilyet:

[link]


Vagy egy ilyet, ez nem olyan dizájnos, de legalább olcsó:

[link]

meg egy ilyet:

[link]

2013. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Ilyen csíptetős lámpát tudok szerezni itt helyben, vagy ha más nem, ideiglenesen az asztali lámpámat is fel tudom tenni fölé.

De már párszor keresgéltem, és nem találtam egy boltot se, ahol lehetne kapni ilyen E27-es 6500K-es kompakt fénycsövet. Hol kaphatóak ezek? Akvarisztikai boltokban, vagy világítástechnikai boltban? Vagy hol?


Erről a Tungsram honlapról lehet rendelni is?


A növények hány napot bírnak ki világítás nélkül? Mert hétvége előtt nincs időm ezt megoldani. Vagy addig sima 2700K-s izzóval érdemes világítani, vagy az annyit jelent nekik, mint halottnak a csók? Bacopa-m, gömbalgám és Cryptocorine-om van.

2013. okt. 23. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobb lenne 6400-as.

Mindkét említett helyen, a nagyobb boltokban van.

Szerintem a tungsram webshop is működik, próbáld ki. Annyit kibírnak a növények.

2013. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!