Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Foltos gömbhalak tartása...

Foltos gömbhalak tartása mennyi pénzből jönne ki?

Figyelt kérdés

Kezdő akvarista vagyok! Szeretnék olyan 2-4 db Arothron Nigropunctatus-t korallmentes akváriumba. Pluszba még mellé néhány szelíd de nem tudom, hogy milyen, kicsit kisebb halakat... Természetesen úgy, hogy az akvárium egyik lakója se jelentsen veszélyt a másikra. Ebben is kérném a segítségeteket. A másik, hogy így összesen (nyilván ezt csak a "plusz" halak éldöntése után tudjátok megmondani, többek között mert befolyásolják az akvárium méretét is) körülbelül minden élőlénnyel és felszereléssel együtt mennyi pénzből jönne ki az egész?

Minden kedves választ előre is köszönök! :)



2015. jan. 29. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát de azt nézted, hogy 1 halnak kell 300 literes akvárium?

Ha többet veszel, még nagyobb kell.

[link]

Sokba kerül ennyi só. Már ha vizet kell cserélni. Túl nagy hal. Ez Tropicariumba való inkább, nem otthonra.

2015. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alaphangon is legalább 300.000Ft...

Ilyen összegű beruházásnál, kezdőként szerintem érdemes lenne fizetned valakinek hogy beüzemelje, pár hétig kövesse a működését.

2015. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mentek a pontok. Nos a 300 000 Még belefér, úgysem mostanában tervezem, még rengeteget kell tanulnom a témában. Azt tudom, hogy 300 L kell neki, ami szerintem nem extrém sok. A Korall ajakoshalnak is kb. annyi kell, meg még egy csomó halnak ami tudtommal nem azt jelenti, hogy ha már 2db-t akarok belőle tartani 600 L kell nekik.
2015. jan. 29. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolj egy márványsügérre. Ez kb ugyanolyan méretű.

Minimum 500 literre 1 pár. De ha teszel bele köveket, már alig marad helyük úszkálni. Kinézetre nem olyan nagy a 600 liter. Csak akkor nagy amikor vizet kell cserélni, meg sót kell venni hozzá.


Aztán 2 ilyen nagy hal jelentős mennyiségű kaját is eszik. Kell nekik biztos élő hal is, meg fagyasztott hal, meg rák, csiga, és férgek. Nem lesz olcsó a kajája és mennyiségre valószínűleg esznek annyit, mint egy macska.

2015. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hű, én eddig azt hittem ebbe sima só kell... De ahogy nézem 300L-re az is havi 10.000Ft lenne :s.
2015. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy.

Nekem van egy 200, egy 230 és egy 80 literes, plusz hozzá 2db hordó, amiben még 40+40 liter víz van.

Ha ezt összeszámolom majdnem megvan 600 liter és

szerintem nem költök sóra többet egy ezresnél havonta.


Nagy halaknak lehet hogy több vizet kell cserélni, attól függ mennyire fingják tele az akváriumot, de a kis halaknak, amik pl nekem vannak 5-10 centisek, azoknak nem, mert nem terhelik le annyira a vizet.


Kb 3-4 vödör sós vizet cserélek havonta.

Plusz rengeteg víz elpárolog az akváriumokból, de mivel a só nem párolog el, azt csak lágy vízzel töltöm utána.

2 naponta öntögetem bele az elpárolgott vizet.


A kicsi halaim kaját sem esznek sokat. Csak ilyen kis kocka fagyasztott kajákat. Ezt még azért ki lehet bírni anyagilag. A kutyákra többet költünk :)

2015. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!