Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 125 literes akváriumba törpe...

125 literes akváriumba törpe gömbhalak?

Figyelt kérdés

Növényes akváriumot szeretnék, szép zöld növényekkel (tudom, tápföld, világítás, co2 stb). Az lenne a kérdésem, hogy törpe gömbhalból mennyit lehet ekkora akváriumba rakni?


Honlapokon azt írják, hogy 5 gallon az elsőnek, majd 3 gallon minden továbbinak. Ez igaz? És az számít náluk, hogy milyen az összeállítás a nemekből? A hímek agresszívak egymással? mert azt tudom, hogy más halakkal azok. Csak törpe szívóharcsát tartanék mellettük. Azt szabad.


Azt is olvastam, hogy a panda páncélosharcsa esetleg lehetséges. Erről mit tudtok? :)


2011. okt. 16. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, de itt nem kaptam minden kérdésemre választ.
2011. okt. 16. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy hol tudsz venni törpe gömbhalat, mert én már évek óta nem láttam sehol.


Ezek kis 2 centis pici halacskák, jópofa ahogy bámulnak a nagy szemeikkel. Nekem volt régen 4db egy 20 literben kb 1 évig aztán eladtam. Nagy egyéniségek voltak, kimutatták az érzéseiket testbeszéddel. Pl ha közel mentem, fogták magukat és betömörülnek egy sarokba, és begörbítették a farok uszonyukat, és ott bámultak a nagy szemeikkel, hogy jaj, most mi lesz, úgy parázták halálra magukat. Aztán ha látták hogy kaja jön, akkor persze egyből elkezdtek vadászni. Nagyon bizalmatlan okos halak ezek.


A tied elég nagy akvárium, a mérettel nincs gond. Viszont sok növény kell, sűrű finom szálú növényzet, mohafélék, hogy legyen nekik sok-sok rejtekhely. Ez fontos, hogy legyen biztonságérzetük, és jó ha minimum 10-15 db ilyen kis halacska van együtt, mert akkor bátrabbak. Ők nem agresszívak, de minden más haltól félnek, ezért nagyobb halat nem szabad melléjük rakni. Tulajképp legjobb ha csak ők vannak egy csoportban. Szunyoglárvával, vizibolhával, sórákkal lehet etetni őket. Arra nagyon rákapnak, ami mozog, de ami nem mozog az abszolut nem érdekli őket. Max 9 napot bírnak ki kaja nélkül (ha nyaralmi mész).


Törpe szívóharcsát szabad szerintem, mert az nem szokott odamenni egy halhoz sem, nem szokta a halakat baxtatni.

Talán még Boraras Urophthalmoides halakat lehetne megpróbálni velük, óvatosan.

[link]

Törpe dániókat, rabórákat semmiféleképp, mert azok csipkelődősek, az nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.


Ha páncélos harcsát akarsz, akkor ezt próbáld, ez szintén kicsi, de nem tudom ezek hogy viselkednek: [link]


Én raktam anno melléjük darázsgébet, azzal nem volt gondjuk, nem foglalkoztak egymással, mert a darázsgéb is olyan, hogy úszni alig tud, szóval legtöbbször csak áll egy kövön, vagy a falon, elég nyugis. De az más kérdés hogy én kicsit sóztam a vizet (mert a darázsgébnek brakkviíz kell) a törpe gömbhalnak sima csapvíz. Viszont ez hülyeség volt, mert akkoriban volt hogy megdöglött 1-2 darázsgébem (gondolom nem volt elég sós a vizük) és a vízparamétereket se tudtam beállítani, se ph-t, se keménységet nem mértem. Most van egy külön csapat darázsgébem, kicsit sósabb brakkvízbe tengeri sóval és így már jobban bírják. Szóval ezt inkább ne akard a törpegömbhallal együtt tartani.

2011. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem agresszívak, csak húsevő halakról van szó, de iszonyat félénkek. Ha látnád, na mindegy, most mennem kell.
2011. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jaj igen, rosszul fogalmaztam. Nem agresszívak, hanem csipkelődősek.


A beszerzéssel nem lesz gond, már láttam nagyon sok helyen.


Dánióval nem raknám őket össze, van másik akváriumban egy csapat leopárd dánióm és tudom milyen aktívak :)


Páncélos harcsát meg csak azért kérdeztem, mert egy külföldi oldalon írták páran, hogy sikerült összeszoktatni őket a gömbhalakkal, de ez lehet hogy csak szerencse.


köszönöm a választ :)

2011. okt. 16. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:
és végülis pont a természetük miatt szerettem beléjük. Rögtön megjegyeztem magamnak őket, amikor láttam az állatkereskedésben, ahogy ott lebegtek egy helyben és bámultak a nagy szemeikkel, jópofák, aztán utána is olvastam, és azt írták, hogy össze lehet engedni törpe szívóharcsával, ami meg a másik nagy kedvencem :)
2011. okt. 16. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó, csak ne keverd össze őket a zöld gömbhallal, mikor veszel.


Annyi a különbség, hogy a zöld gömbhal az nagyobb, az olyan 4 centis és mint a hegylakó, az mindenkit kinyír maga körülött, és annak sós viz kell.


De a törpe gömbhal az csak 2 centis és rendes, és tartható csoportban sima csapvízben.

2011. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!