Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldható meg? (akvárium)

Hogy oldható meg? (akvárium)

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá, az felelne a kérdésemre?

1. Hogy lehet letakarítani a nagyon durván elalgásodott sziklákat, köveket? A kő alapból fehér lenne, de már szinte fekete az algától.

Tudom, hogy semmi vegyszert nem lehet használni, de sima forró víz nem szedi le. Amit még próbáltam

- forrásban lévő vízzel leöntöttem a sziklát/köveket, majd kefével súroltam

- durva kefével súroltam

. hagytam kiszáradni a köveket majd kefével súroltam.

Egyik sem jött be. Vegyszer használata nélkül milyen megoldás létezik még??

A másik kérdésem.


Ha egy 100 literes akvárium belső üveglapján hajszál repedés van, (de csak 6-8 cm hosszú) ami tapintásra épp, hogy érzem, viszont az akvárium külső oldalán nem érezni, hogy az üveg sérült lenne.

Ugyanilyen hajszálrepedés van az akvárium aljzatán is (szintén belülről)

Én arra tippelek, hogy a kavicsok kiszedése okozhatta ezeket a karcolásokat. (a karcolás jobb megnevezés a hajszálrepedés helyett)

A kérdésem, hogy ha én ezt az akváriumot beüzemeltetem, vagyis vízzel, dísz dekorációval teleengedem, okozhat később komoly gondokat nekem? Mondjuk egy nap az akvárium széttörik darabjaira a víz nyomása miatt, és elázik az egész szobám??

Köszönöm a válaszokat előre is.


2015. febr. 1. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1

Egy észrevétellel kezdeném, ha a kő fehér volt, akkor valószínűleg mészkő.

A mész idővel beleázik a vízbe, és tovább keményíti az amúgy is kemény magyar vizet. Ilyen vízben csak sügérek, vagy esetleg elevenszülők érzik jól magukat, ezeken kívül a legtöbb díszhalnak nem tesz jót.


Ha nem akarsz vegyszert használni, marad a mechanika: nekiesni sarokcsiszolóval.

De amúgy simán belocsolhatod hypoval, és azzal is súrolhatod. Csak ügyelni kell utána a gondos öblítésre.

Egyébként a rajta lévő alga maradvány valószínűleg elpusztult, bár a spórái elképesztően ellenállóak, nem sok esélyt adnék hogy van túlélő.

Szóval ha marad rajta egy kicsi, az csak természetesebb hatást kelt, a fehér szín amúgy is nagyon vonzza az algát, úgyhogy nem sokáig maradna fehér.


2

Szerintem kuka. Ha véletlenül mégse karcolás, hanem hajszálrepedés, az bármikor szétpattanhat. Az üveg egy nagyon rideg anyag. Vágásnál is csak picit bekarcolják, aztán megfeszítik, és már pattan is.

Egy ekkora akvárium lazán hordósodik fél centit is feltöltés után. Ez elvileg elég lehet hozzá, hogy továbbterjedjen a repedés. És akár akkor adja be a kulcsot, ha senki nincs otthon.

Én biztos nem kockáztatnék.

2015. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg sósavval is megpróbálhatod, hátha az segít rajta.


A kő miatt viszont nem aggódnék egyáltalán, kivéve ha esetleg több tíz kilónyit raknál be az akváriumba. A csapvíz elve lúgos, így aztán alig fog kioldani valamit a kőből, ami keveset pedig kiold, azt úgyis kiveszed a következő vízcserével.

2015. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Megmértem. 7 milliméter az akvárium üveglapja. Jobban nézve, ez karcolás, nem hajszálrepedés. (rosszul írtam, elnézést, csak bosszant, és ilyenkor ideges vagyok egy kicsit)

Jobban megnézve, hogy az akvárium aljzata is karcos több helyen, most már erősebben hajlok arra, hogy a kavicsok kiszedése okozhatta ezeket a karcokat. Az akvárium külső felén nem látom, és nem is tapintom ki magát a karcokat. Ebben az esetben is kuka az akvárium?

Mert akkor nagy bajban vagyok, hiszen halakkal együtt ajándékozták (sügérek) és ha az akvárium kuka, akkor nem tudom a sügéreket mibe tenni.

Csak azt nem értem, hogy akié volt az akvárium, annál, hogy bírta ki?

2015. febr. 1. 20:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Most olvasgatom több fórumon, hogy a karcolások nem okoznak későbbiekben gondot, csak esztétikailag nem szép.
2015. febr. 1. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisebb felületi karcok még nem okoznak gondot.

Tegyél egy vödörbe hipót, tedd bele a köveket, áztasd egy órát, hogy lemarja az ecsetalgát, aztán mosd le vízzel.

2015. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!