Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag lehet késziteni...

Házilag lehet késziteni akváriumba táptalajt? Ha igen akkor miként, és hogyan kell?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól átmosott kavicsok, sóder is jó
2010. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A növényeknek akarsz táptalajt?


Táptalajnak jobb amit a boltban lehet kapni, az világosabb barna föld szerűség, csak egy 5 kilós az kb 5 ezer Ft körül van. Hát legjobb a JBL táptalaj, de van SERA is. Ha nincs rá pénzed, akkor meg marad hogy megfőzöl normál földet és berakod azt.


Azt úgy kell, hogy sima virágföldet kifőzöd valami lábosban hogy kidögöljön belőle minden élőlény, azt berakod akváriumba 2 centi magasan, és rá szórsz apró 1-3 miliméteres kavicsot, vagy sódert kb 1centi magasan hogy fedje a földet.


(de előtte a kavicsot vödörben kimosod, amíg tiszta nem lesz a víz)


Aztán feltöltöd az akváriumot vízzel, lassan hogy a felső réteg kavics ne keveredjen a földdel, elsőre koszos lesz a víz, de 2-3 ujratöltés után már tiszta lesz, és utána is tiszta marad.


Ha félig töltöd, akkor tudsz bele ülteni növényt, én csipesszel szoktam, vagy belenyomom a földbe a növényt vonalzóval, vagy kézzel, ahogy jobb :)


Egyik nap megcsinálod, aztán másnap mehetnek bele a halak, csak vigyázz milyen halat veszel, mert van aki megeszi a növényedet, nekem állandóan csipkedik :)


És ha van benne növény, akkor meg vegyél CO2 tablettát is, 1-3 naponta dobj a vízbe egyet. Ez 600Ft körül van egy félévnyi adag.

Mert a növénynek szüksége van a tápanyag felvételhez széndioxidra is, és azért kell a tabletta, különben kidöglenek a növények.

2010. febr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!