Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan jön ki olyan olcsón?

Kocuska kérdése:

Hogyan jön ki olyan olcsón?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam már tőletek ilyet hogy egy bettás aki olyan 15 ezerből is meglehet... De én akárhogy számolok, nekem min. 35ezer :/ lehet hogy csak én akarok ábszolúte mindent Hentesnek(1320 neve :D)
2015. febr. 2. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Üveg 3000ft (90-100ft/liter)

Világítás 6000-7000ft

Belső szűrő 6000ft

Hőmérő, fűtő 4000ft

Alátét 500ft (polifoam a barkács boltból)

Ami tuti kell az durván 20.000ft

-------------------------

Növény, ha jó példa a Gőd kertészet cserepesei akkor 500-750ft/cserép.

Növénytáp, profito 2000ft

Ha gyökértápot fénylő növény van akkor a talajba tabletta változó példa plant 100ft/10db

Talaj az rostált sóder 0ft- manado 5 literes 2500ft

Fa ha kell az 0ft és 4000ft


Egyebek 10-15.000ft


Az a gond, hogy sokmindeni ugyanannyi mint a nagyobb akváriumhoz, 50 literest sem sokkal drágább berendezni, minél nagyobb 1literre levetítve annál olcsóbb.


Példa egy 200 literes külső szűrőst 500ft/litertől meg lehet csinálni.

Egy 10 literes 15-20.000ft vagyis 1500-2000ft literje.

2015. febr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mindent beleszámolsz és pofás akváriumot akarsz akkor az 35.000 is lehet igen.


Vannak "0" ft tételek, példa kérsz valakitől szőlőtökét, egy vödör sódert átrostálsz majd kifőzöd.


Persze van a betta ára, plusz a jobb halkaja sem olcsó.

2015. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jólvan akkor megnyugodtam. Köszi a választ ^^
2015. febr. 3. 00:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit gondolkodtam a kérdésen, ki lehet hozni azért olcsóban de az kompromisszumokkal jár.


Példa van egy porlasztó köves szivacs szűrő plusz kicsi kompresszor, ha tudtok a légbuborékok hangjával élni akkor az csak 3000ft

Van a villamossági boltokban kapható 6000-6500kelvin közötti kompakt izzó, 500-1200ft között menne, Philips vagy Icon márkanév alatt kell keresni, esetleg osram, majd azt betekerni egy asztali lámpába ami az akvárium fölött világit.

Annyi a kompromisszum a lámpánál, ha a bura alól kilóg a fénycső akkor az nagyon zavaró tud lenni.


Bettának zárt akvárium kell, ezt is meg kell oldani, vannak üres szettek: [link]

A világítás nem az igazi ezeknél, sokan azért nem szeretik, átlag barkácsolni kell hozzá, bár ez kompakt izzós lehet csak egy erősebb égő kell bele, ezt nem tudom.

A szűrő, fűtő stb meg külön megvenni

2015. febr. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Kb 80 literes akváriumom, 8 ezer ftert vettem használtan a piacon, volt benne világítás valamint egy egész jó fishmate szűrő valamint egy levegő pumpa is, szerintem érdemes lenne kinezned egy ilyen helyre, hátha kifogsz valamit. Természetesen jól ki kell mindent tisztítani, és fertotleniteni, 1 éve használom ezt az akváriumot, semmi probléma nem volt még vele. 1 db bettanak egy 40 liter körüli elég lesz.
2015. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ha mindent használtan veszel, akkor tuti kijön ennyiből.


Ahogy B.Joci is említette, ha búrás asztali lámpa van otthon, elég bele kompakt izzó.


A szűrőn egy bettához nem kell sokat agyalni, ha van gyorsan növő növényed.

Fűtő lehet fix is, az olcsóbb.

2015. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!