Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen neoncsővet ajánlotok...

Vakrepulo kérdése:

Milyen neoncsővet ajánlotok osram fluora mellé?

Figyelt kérdés
Az akvárium édesvizi, a tetejébe 2 cső fér. Az első csőnek egy növényeset választottam, mert szeretném, ha legalább közepesen növényes lenne a tankom. A második csőnek valami olyasmi kellene, ami szépen kiegészíti az elsőt és kifejezetten rámegy arra, hogy kiemelje a neonok kékjét, a brokát márnák sárgás zöldjét, stb stb stb... az az a szép színes halak valóban élénk színesek legyenek. Ha lehet elkerülném az 5-6 ezer forintos csöveket, anyagi okokból, jó lenne találni valami ütős, de csak pár ezer ft-os csövet. Köszi

2015. febr. 3. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp 6500 K-s fénycsövet vegyél:

[link]


T8-ból ez a 60 centis 18Wattos az átlag méret:

[link]


T5-ből meg a 24 Wattos szokott lenni, amit legsűrűbben használnak: [link]


De hogy neked milyen csöved van, hát nem írtad, azt, hogy T5, vagy T8, meg azt sem hogy hány centis.

2015. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jogos a 20 fillér, t8 és 60 cm-es. (gondolom a centi nem számít a típus kiválasztásakor)
2015. febr. 3. 17:06
 3/11 A kérdező kommentje:
várj csak! a netes oldalakat én is megtaláltam és rájöttem, hogy 6500 k vagy felette keresgéljek. A kérdés inkább arról szól, hogy keresem a pontos jóáras márkát és azon belül a típust.
2015. febr. 3. 17:08
 4/11 A kérdező kommentje:
kinek mi a gyakorlati tapasztalata, mi jött be vele és mi nem passzól hozzá
2015. febr. 3. 17:10
 5/11 anonim ***** válasza:

E kettő közül amelyik szimpibb:


890 Ft

[link]


3.100 Ft

[link]


A felső picit zöldesebben világít, az alsó meg teljesen fehér.

2015. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na kipróbáltam az osramot, hát elég rózsaszínes

mellette egyenlőre egy ki tudja milyen régi tungsram 765 daylight van (gondolom a 865-s elődje) és nem veszi el teljesen a rózsaszín fényét


most vagy az van hogy visszaviszem a francba az osramot és veszek két db sima 6500k-t vagy ügyeskedhetek, hogy mit rakjak mellé, ami kisimítja az eltúlzott rózsaszínt (talán valami zöldeset????)


asszem kezdek belebonyolódni

2015. febr. 3. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, hogy van 765-is


Az első szám a %-ot jelöli, 70%hasznosítású a fénycső, azt, hogy ez pontosan mit jelent nem tudom, 10%-al gyengébb mint a 865, nem néztem eddig utána, az 5 sávos fénycsövek vannak 90% fényhasznosítással írva, azok 9.. kezdődnek.


A 65 az 6500 kelvin, ezek nappali fényviszonyokat imitáló fénycsövek, van bennük sok zöld, piros, kék, pozitív tapasztalata soknak a 865 fénycsővel van, én polyluxot, GE vagy osram fénycsövet használok, éppen amelyik van.


Osram flórát használtam durván 3 hónap után feladtam, csak alga volt bárhogy variáltam a növénytáppal, külső szűrő volt az akváriumon.


Kettétörtem a csövet és ment a kukába, vissza tértem a polylux xl csövekre, majd mikor fogyott az alga betettem a bevált sylvania grolux fénycsövet a polylux 6000 kelvines csövek mellé.


Példa ez 6000 kelvines, 860-as nappali fénycsövekkel megy, 500 ft a villamosságiba, plusz a nappali csövek mellett van egy 25 watt t8 sylvania grolux, szépen nől minden nincs alga sem: [link]

3 éve lett lassan összerakva az akvárium, külső szűrővel, növények terén soha nem volt probléma.

2015. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Példa van egy ilyenem: [link]


Ebbe 1 db rózsaszínes fénycső van mellette 2 darab nappali, olcsó 500 ft-os 6000-6500 kelvines fénycső, 6000-6500 kelvin között nem szoktam variálni, amelyik olcsóbb azt veszem meg.


Sok függ a Watt/liter aránytól, példa fenti egy 50 cm magas akvárium, csak 45 watt fényt tudtam betenni, ez 0.39 watt/liter, neccesen elég lett volna de mivel magas az akvárium növényes fénycső is került be amit majdnem duplán lehet számolni mivel a színösszetétele nem tartalmaz zöldet csak pirosat és kéket.

A nappaliban sok zöld van, azt nem használja semmi, visszaverik a növények.


Visszaemlékezve én lehet még belső szűrővel használtam a flórát, azzal algásított mint a fene.


Példa van egy 112 literes akváriumod, ha teszel két nappali fénycsövet akkor 36 wattal számolva 36:112 akkor az 0.32 watt/liter ez alacsony fényerő, csak árnyéktűrő növények maradnak meg.


Van amikor az egyik cső növényes akkor az mehet duplán mivel a vénye 100%-ig a növényeké akkor az növények tekintetében 3x18 watt ami 0,48 watt/ liter ami közepes fényerő.


Közepes fényerő, kevés halnál, kevés ammóniával működik, vagy erős biológiai szűréssel, külső szűrő, másként csúnyán elönt az alga.

2015. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon kimerítő választ adtál!
2015. febr. 6. 22:51
 10/11 A kérdező kommentje:

azt hiszem egy huszárvágással megoldottam a problémát


az osram florat visszavittem, nem bírtam a bugyirózsaszín színét és nem találtam mellé olyat, ami jól elvette volna a rózsaszínes árnyalatot


vettem egy melegfényű sima osramot az obiban kb 800 ft-ért, azt raktam előre és hátra meg egy teljesen egyszerű 6500 K-s csövet (azt hiszem tungsram)


eredmény: kellemes színe lett az akváriumnak, nem olyan rideg mintha csak 6500 k-s cső lenne, az előlapo üveg előtt ahol jobban a 2700 k-s osram érvényesül ott kifejezetten kiemeli a halak pirosas árnyalatait, sőt talán még a kék halak is szebb kékek mint a 6500-as cső alatt, hátul pedig ahol több a növény, ott a 6500-as cső szépen adja nekik az anyagot a fotoszintetizáláshoz


a két cső 18-18 watt, az akvárium 100 literes, tehát 0,3 körül van a w/liter arány, reggel és este 3-3 órát megy a világítás (7-10 és 6-9), de úgy tűnik megvannak vele a növények


na ennyi a részemről a világításon való törpölés, most már hátradőlve csak nézegetem a végterméket

2015. febr. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!