Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 180 literes akváriumba milyen...

Viktor147 kérdése:

180 literes akváriumba milyen szűrőt érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Most vettem egy 180 literes akváriumot. Milyen szűrőt érdemes vennem bele? Sügeres akvárium lesz.

22000 ért láttam Aqua Nova NCF-800-ast. Az jó lesz bele?



2015. febr. 6. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Fűtőnél ha zárt fedeles akkor elég kisebb, nyílt akváriumnál 200 watt körüli jó, a magasságra figyelj, férjen be állítva, ha túl hosszú a fűtő akkor féloldalasan elég idiótán néz ki.
2015. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy vettél-e már szűrőt, de azért vélaszolok.

Nekem 165 literhez van Atman AT 3338 és szerintem tökéletes. Nincs is sok növényem és halam, viszont általában 8-10 hónapot kibír takarítás nélkül és vízminőség romlás nélkül. Így 5 év után kezd kicsit hangosodni, amit egy tengelycserével szerintem lehet orvosolni és a csapok elég gyenge minőségűei, amiket én kiiktattam, de komoly problémám nem volt.

Én a helyedben egy legalább 1200 l/h-s szűrőt vennék, de ha az Aqua Nova a kiszemelt, abból az 1500-ast is nyugodtan megveheted sok növénnyel, a tényleges teljesítménye emelési magassággal és szűrőtöltettel úgyis csökkenni fog. De ha túl erős, akkor zárhatsz a csapon és jó lesz, bár szerintem nem kell. Annyira kevés az árkülönbség az Aqua Nova szűrők között az 1500-asig, hogy érdemes a nagyobbat venni.

Írd majd meg, hogy mire jutottál.

2015. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Olcsón 10 ezer ft ért hozzájutottam egy Atman cf 600 -as szűrőhöz. Az jó lesz bele?

Meg vagyok lőve milyen szűrőanyagot tegyek bele. Van benn szivacs, aktív szén, és kerámiagyűrű. A gyűrűk már kopottak. Akarok venni bele sera siporaxot.

Hogyan rendezzem el hogy jó legyen?

Már minden meg van de még nem tettem össze. Jövő héten lenne beüzemelve.

2015. febr. 21. 21:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Aktív szén- kémiai szűrőanyag, megköti abszorbeálja a vizben keletkező vegyületeket, instabil mert nem tudni mikor telítődik, szinte mindenki kihagyja.


Kerámia, elvileg régen biológiai szűrőanyagnak mondták amíg meg nem jelentek a porózus habkő szerű anyagok amik át itatódnak, semmire nem jó csak áramlást megtörni, a felületén meg tud tapadni némi szennyeződés, üres kosarat kitölteni jó, ne vegye el a szivacs és a bio szűrőanyag elől a helyet annyit kell betenni alulra.


Filter vatta, azokban a szűrőkben lehet használni amelyiknél van a legfölső tálcánál lezáró rács, a rács alá kell tenni a perlon vattát, a motor előtti utolsó szűrőanyag a perlon, finom szennyeződéseket szűr ki.


Bio szűrőanyag, igazából kétfajta van, van a hengeres gyűrű forma ez a siporax, nagyobb halak mellé, nagyobb terhelésnél, kosznál ajánlott, nehezen taknyosodik be, sokáig használható.

Golyó vagy darabos bio szűrőanyag, kevesebb szennyeződésnél jó, nem halad át olyan könnyen rajta a víz, növényes apró halas akváriumba előnyös.


Szivacs, a legősibb szűrőanyag, jó mechanikai, biológiai szűrésre.


Az akváriumból lezúduló víz alulról kezd, halad fölfelé, az alsó tálcába mehet szivacs, a fölső tálcába siporax, én teszek mindig perlon vattát rá, ebből nekem a JBL symec vált be a 100grammos elég, 800ft körül van, kitekerve 2,5 méter kb, 5-6 hónapig semmi baja a szűrőben, annyira olcsó és kiadós, hogy nem érdemes mosni, cserélni kell.


A szűrőd biológiai szűrést tud végezni, áramlásra, mechanikai szennyeződésre kevés lesz, fog kelleni mellé belső szűrő.


A belsőt ne kérdezd, én inkább külsővel oldom meg az áramlást, azt méretezem jól, normális csendes belső 600 liter/óra fölött nem igazán van, én legalábbis nem tudok mondani.


350liter/óra az atman cf 600 nettó ki irt vízhozama, ez egy max 70 literes akváriumba elég, mivel a 350L/H tiszta, új szűrőanyaggal van mérve gyárilag, a csonkoknál mért tömlők nélküli hozam 740.


A lényeg 100 liter keringését, tisztán tartását kell megoldanod mellé belső szűrővel, majd látod mizu, nem volt egy szerencsés választás, szerintem nem spóroltál semmit, sőt lehet többe fog kerülni mintha helyből akár használtan vettél volna egy megfelelő elsőnek tanácsolt 20 watt fölötti külsőt.


Neked kell majd látni, példa etetés után menyire, és menyi ideig lesz koszos a víz, képes-e a szűrő keringése elég oxigént beoldani, gázokat kiegyenlíteni.

2015. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd megirom mennyire lesz hatékony belsőt nem tervezek bele. Baj ha beleteszem a szenet is vagy mindenképp hagyjam el?
2015. febr. 22. 15:29
 16/16 anonim ***** válasza:

A szén köti a növénytáp összetevőit, elveszi a növényektől a nitrátot, hátráltatja a biológiai folyamatokat, nem alakul ki megfelelő baktérium állomány.


Kémiai szűrésnél hétfőn összerakod az akváriumot kedden mehetnek a halak, viszont nagy az ammónia, nitrit mérgezés esélye, tesztel kell ellenőrizni rendszeresen.


A kémiai szűrés más alapokon nyugszik, teljesen másként kell kezelni, sokkal drágább is, illetve a biológiai ingyenes, a kémiai pénzbe kerül.

2015. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!