Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az a kérdésem hogy most...

New sügeres kérdése:

Az a kérdésem hogy most inditottam egy uj malawi sügeres akváriumot, bekerültek a halak és azt vettem észre hogy a halak tátognak. Nem mind nem mindig de sokat van az hogy lent vannak a fenéken. Miért lehet ez? A vizembe jok az értékek mérés szerint.

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A tesztek eléggé pontatlanok, 1 fontos van a nitrát, annak pluszban kell lennie a vízben nem méréshatár alatt, ha alacsonyra hozza ki a teszt akkor van helyette mérgező ammónia és nitrit.

Persze fenti biológiai szűrésre vonatkozik, kémiai szűrőanyagnál lehet a nitrát is nullás.


Intenzíven fejlődő növényzetnél lehet a nitrát is méréshatár alatt, sügerest írtál, arra a növény nem jellemző.


Semmi konkrétat nem írtál, így én sem tudok többet mondani, ha valami úgy érzed nem jó cserélj minél előbb részlegesen vizet, ellenőrizd a szűrőd oxigénbeoldását, nagy, 1 cm körüli fodrokat csinálj az esőztetővel, ellenőrizd hőmérővel a hőfokot.

2015. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszzi B joci a választ . már kettő napja benne vannak mostmár ugy látom alakul a helyzet, lehet elhamarkodtam.

Most akarok nyomni bele egy tesztet és megnézem mi a helyzet. ma már megfigyeltem hogy jobban haverkodnak egymással lehet hogy csak a stressz miatt volt ez?

Mégegyszer köszsönöm a választ és állitok az esőztetőn is. meg már kikapcsoltam a lélegeztetőt mert tul soknak itéltem meg az esőytetővel együtt. most jobb a helyzet. még egy kérdés. én cool white szinü led világitást használok ez szerinted jo vagy más is kéne bele? mert mintha halványak lenénnek a halak fény alatt. Mikor az üregbe vannak intenzivebb a szinük.

2015. febr. 9. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy a stressz miatt, de az is lehet, hogy az ammónia vagy nitrit miatt.

A bejáratás alatt elszaporodik egy kezdetleges baktérium állomány ez átlag a halak terhelésével még nem birkózik meg, viszont a baktériumok ammónia vagy nitrit jelenlétében 30 perc és 18 óra alatt duplázódnak, törzstől függően változó, tehát gyorsan helyrepofozódik a víz ha megfelelő volt az alap állomány.


A hideg fehér főleg a növények színét emeli ki, a halakét növényesben a rózsaszínes, példa sylvania grolux, sügeresben inkább kéket használnak, példa sylvania aquastar


Ha beütőd a googlibe és nézel képeket sok sügeres akvárium lesz aquastarral: [link]

2015. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!