Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór, kezelése? 100 literes...

Darakór, kezelése? 100 literes akvárium, belsőszűrő,25 fokos víz, növények jó sok, csigaevőcsigák, almacsiga, guppi, neonhal, anci, black molly

Figyelt kérdés

Kezdetleges darakór tüneteit vettem észre az akváriumba csak a neonhalak kb 3-4 darab farokúszóján liszt szerű pötyök jelentek meg ..

Mi a legjobb kezelési mód ?



2015. febr. 7. 08:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg só ?
2015. febr. 7. 08:58
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak 3 halnál jelentkezik a tünet .estleg külön rakjam őket?
2015. febr. 7. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:

darakór fertőzőképes alakja az aljzatban található ezért ott kell kezelni a problémát

1 ek só/10 litert írnak

és a hőmérsékletet emeld meg 30 fokra (nem tesz jót a halaknak)

én még gyógyszerrel nem próbálkoznék, mert néha ennyi is elég

2015. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt viszont elfelejtettem írni hog az újonan érkező neonhalaknál jelentkezik a tünet
2015. febr. 7. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ingadoztasd a hőmérsékletet olyan 22 és 28 fok között. Bármelyik állatkereskedésben lehet venni egy parakill nevű szert, az kiirtja, csak mielőtt teszel az akváriumba, a csigákat vedd ki, mert ők nem bírják. És ne vásárolj olyan helyen, ahol akár csak az egyik akváriumban is darakór van. Ha az egyik fertőzött, szinte biztos, hogy a többi is.
2015. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most külön raktam a beteg halakat egy másik aksiba.. Raktam bele parakill t ahogy elő van írva . És beleraktama a beteg halakat .

A másik akváriumba pedig raktam sót és nem raktam bele parakilt mert csak az újonan érkező halak betegedtek meg. És nem akarom levegyszerezni az akváriumot...

2015. febr. 7. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!