Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Emers asztali kert?

Emers asztali kert?

Figyelt kérdés

Tegnap délután feleségem kitalálta, hogy szeretne egyet, ő meg az a karakter akinek nem igazán lehet nemet mondani. (legalábbis én nem merek)

Megvettük a cuccot majd közösen kreáltunk valamit.


Első felindulásra így sikerűt: [link]

[link]


Van egy tál középen amibe lettek ültetve növények, Hemianthus m, indiai vízicsillag, ezek akváriumból lettek kiszedve, vettem két növényt a kereskedésben paszolták, hogy mi lehet.

A tálba alul virágföld van, a tetején manado, folpack az akvárium tetején, ma vágtam rá délelőtt üveget.


Kérdések: eddig jó vagy elbaltáztam valamit, a tetejéről leszedhetem valaha az üveget vagy mindig kell a páratartalom végett?

A javai megmaradhat úgy, hogy a fele vízbe van, a fele nem?

Mi lehet a két növény amit vettem, emersen termesztettnek néztek ki.


2015. febr. 10. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Jávai megmarad ha van bent 80% páratartalom.


A vizicsillag jó.


A fűnövény Echinodorus tenellus vagy Sagittaria subulata az is megmarad emersen.


A kerek levelű anubias nana jobban szeret a víz alatt lenni.


Emers lehet tartani ezeket is:

Spiranthes cernua, Páfrány, Vízipálma (Cypressus, Cyperus), Echinodorus radicans, Epipremnum, Rákvirág (Aglaonema), Szobai futóka, Ludwigia repens, Heteranthera zosterifolia, Filodendron, Vitorlavirág (Spathiphyllum), Ördöglevél (Alocasia), Üvegcsalán (Pilea)


Nekem emers volt itthon valamilyen csíkos kálmos féle (Acorus), és volt Hydrocotyle leucocephala, meg Hydrocotyle Tripartita Japan is. Ezek is jók voltak.

2015. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor tető levétel ügyileg a javai lesz a gyenge láncszem, majd alakul valami.

Köszi a növénylistát:)

2015. febr. 11. 06:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Alakul a dolog: [link]

[link]


Gyorsabban növekednek mint gondoltam, kikerült a moha és a fa, csak a közepén levő tálba lesz öntözve, majd az idő eldönti melyik növénynek felel meg.

2015. febr. 12. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!