Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvaristák hogy/hol tanuljá...

Az akvaristák hogy/hol tanulják meg a latin kifejezéseket, neveket?

Figyelt kérdés
Minden latinul megy ebben a szakmában. Szeretném én is utólérni őket, de hogy kezdjem?

2015. febr. 10. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Változó- ez lehet: szakkönyv, internet, és még más akvaristáktol tanulhat ilyeneket :)
2015. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy melyik nevét jegyzed meg. Ha a magyart, akkor is kidobja a latin nevet rá a google, és mivel nem készülsz biológusnak, teljesen felesleges fejből tudnod mindet.


Csak annyiból érdemes a latin neveket nézni, mert az állatok 80%-ának nincs magyar neve, talán van angolról fordított neve, amit hasra ütés szerűen találtak ki, csak elterjedt és lehet több neve is egy állatnak, meg lehetnek megtévesztő nevei is. Pl gyöngy dánió, alias galaxy razbóra. Most már tudjuk, hogy ő dánió, de régen még mikrorazbóra volt.


A hal latin nevénél az első név a nemzetiség (a csoport amibe tartozik), a második pedig az ő saját neve.


Pl az Apistogramma csoportba, lágy vízben élő Dél-Amerikai törpesügerek tartoznak.

[link]

Nem fontos megtanulni egyenként a nevüket. Apistogramma Józsi, Apistogramma Géza, ésatöbbi. Elég ha annyit tudsz, hogy Apisto.. és arra már rá is lehet keresni googleban.


Vagy írd be hogy botia. Ezek a halak általában tudnak kiadni pattogó hangot, szúrós a bajszuk és szeretnek csigát enni. Békések, a formájuk egyforma, méretük és mintázatuk változó. De viselkedésre mindegyik aranyos kis bohóc.


Vagy ha beírod, hogy danio, akkor játékos, gyorsan mozgó kis halakat találsz.


Az akváriumi növények-re is van sok találat. It már el lehet kezdeni. [link]


De most nézzük azokat is kategóriák szerint.


Anubias: alacsony fényigényű sötétzöld levelű növény. A legtöbb jól érzi magát a víz alatt, némelyik ki is nőhet a vízből. Közép- és Nyugat-Afrikában élnek a trópusi esőerdők mélyén, patakok és kisebb folyók partján, folyók medrében, a vízesések állandó vízpárájában, vízbe dőlt fatörzseken. Az anubiasnak 8 fajtája van (afzelii, gigantea, gracilis, guilletii, hastifolia, heterophylla, pynaertii, barteri) melyeknek vannak különböző változataik. Ezekből egy srác összegyűlytött párat: [link]

Na de ebből csak kettőt érdemes megjegyezni. Kis akváriumba az anubias nana, nagy akváriumba anubias barteri, mert menj el egy boltba és nem nagyon fogsz több félét találni.


További kategóriák: echinodorus, microsorum, cryptocoryne, lemna, limnobium, najas, vallisneria, bacopa, rotala


Ezekre is rá tudsz keresni.


A mohafélék: Jávai moha, karácsony moha, szingapúri moha - ez a három hasonló, de a jávait a könnyebb tartani.

A weeping moha világosabb, tömörebb és vastagabb mint a jávai és sok fény kell neki. A riccia egy nagyon világoszöld moha, ami főként a víz tetején lebeg és fényigényes. A gömbmoha egy sötétzöld gömb alakú alga, ami kevés fény alatt vegetál. A monosolenium mohának hullámos saláta levelei vannak, a fissidens fontanus is elég egyedi, ez utolsó kettőnek nem kell sok fény.

Nem tudom mindnek a latin nevét. Minek is tudnám.

2015. febr. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azokat tudja egy átlag akvarista, amiket ő maga is tart. Úgy értem, hogy tartasz pl 20 fajta növényt, meg 5 fajta halat, akkor elkezdesz utána olvasgatni, sokszor ezeknek nincs is magyar neve, ahogy gugliba keresgeted róla az infókat, előbb utóbb nagyjából megtanulod. Külön szerintem senki sem tanulja meg az összes fajt.
2015. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszeruen sokat olvastam a halakrol es megjegyeztem. Majd te is belejossz, semmi ertelme magolni.
2015. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!