Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon kezdőnek milyen halat...

Nagyon kezdőnek milyen halat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdő vagyok, csak egy-két színes halat szeretnék betenni az ajándékba kapott 30 literes, teljesen felszerelt akváriumomba.


Rengeteg kérdésem lenne, mert nem szeretném, ha elpusztulnának pár óra elteltével. Olvasgattam a témában, de nagyon vegyes tanácsokat találtam, szóval eléggé elbizonytalanodtam. Érdekelne, hogy mennyit kell pihentetni a vizet telepítés előtt, kell-e vízlágyító (vagy mi...), milyen halakat és növényeket ajánlatos csoportosítani kezdőként, mit esznek és mennyit és a többi. Pár mondatnak is nagyon örülnék egy tapasztalt akvaristától.


Ha valaki tudna egy HITELES honalapot, ahol megbízható infókat találhatok, azt is nagyon megköszönném.



2015. febr. 11. 21:34
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm szépen, ez egy nagyon jó kis lista! Nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult, mert az állatkereskedésekben kérdés nélkül adják ki a halakat pik-pak :/ Hétvégén belevágok, mert nagyon tetszik a dolog! Így pár hét múlva már halaim is lehetnek :D


Csak hogy feleljek, egy kis szettről van szó, tehát van teteje az akváriumnak.

2015. febr. 12. 17:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, elkezdeni picit nehezebb.


Ha szépen beállt minden, jó anyagok lettek választva, akkor heti 10 percben rendben van egy akvárium, plusz a napi etetés.

Az akvarisztka egy hobbi, nem csak a haltartásról szól hanem egy komplett kis élettérről aminek részesei a halak.


Példa volt, hogy padlófék, visszatolat, mert megláttam egy követ ami jól mutatna akváriumban.

2015. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!