Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajfűtés akváriumba?

Talajfűtés akváriumba?

Figyelt kérdés
Vélemények? Sokat számít? Megéri-e az árát? Co2 rendszer nélkül van értelme?
2015. febr. 17. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, nem éri meg a plusz pénzt. Küldöldi oldalakon is azt olvasni, hogy nem igazán van mérhető hatása. Kicsit javít a talajon keresztüli vízáramláson, de ennyi, plusz még annyi, hogy nem látszik maga a fűtő, el van rejtve. Ha esetleg ez utóbbi cél, akkor viszont árulnak olyan külső szűrőket, amikbe eleve be van építve fűtőszál is. És akkor nemhogy a fűtő nincs az akváriumban, még a vezetéke sincs. Persze ezek lehet kicsit drágábbak, de használt piacról (nem netes hirdetéseken, hanem olyan "lomizósoktól", akik külföldről behoznak minden vackot, aztán árulják kb kilóra, mint a használtruhákat) gyönyörű állapotúakat ki lehet fogni 3-4 ezer forintért. Olyanokat, amiket itthon használtan 20-30 ezerért árulnak magánszemélyek. Én akkor már egy ilyenbe gondolkodnék a helyedben. Nekem minden akváriumos cuccom ilyen helyekről van aprópénzért.
2015. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Se így, se úgy nincs értelme.

Teljesen természetellenes, kifejezetten káros.

2015. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs megfelelő áramlás az akváriumban akkor a hő megtorlódhat a környéken, és egy két hal ebben a melegebb zónában tanyázik, akkor megfázhat...
2015. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!