Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az élőhomokot tengeri akvárium...

Az élőhomokot tengeri akváriumba tétel előtt ki kell mosni?

Figyelt kérdés
Még csak ismerkedek a tengeri akvarisztikával, ezért szeretném ezt megkérdezni, hogy az élőhomokot ki kell-e mosni vagy sem?
2015. febr. 15. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az élőt nem kell kimosni, mert abban tengervízzel együtt, be van zacskózva néhány kis csiga és tengeri csillag, akik jó lenne ha életben maradnának.


Ha viszont szárazon csomagolt korallzúzalékot veszel, azt át kell mosni.


Jó, mondjuk én mostam már át élőt, de csak nagyon finoman, hideg ozmo vízzel, és a gyors mosástól nem döglöttek meg a csigák és baktériumok, csak megdermedtek, de aztán gyorsan be kellett önteni a tengervízbe.


Hogyha döglött állatok vannak benne, az írtó büdös, így hamar kiderül. Egyszer forró vízzel mostam le egy kisebb darab élőkövet, majd kitettem a mosdó szélére. Másnapra úgy elkezdett bűzleni, hogy csak na. Valószínűleg tele volt láthatatlan élőlénnyel, amiket megöltem így a forró vízzel, utána meg ki is szárítottam. De egyébként lehetett utána még azt is használni, csak jól át kellett mosni újra.

2015. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!