Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik ha hibás az...

Mi történik ha hibás az akváriumi fűtőtest? Lehet tűz- áramveszélyes?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, ajándékba kaptuk. Bedugtam a konnektorba működik-e és pár másodpercen belül tűzforróra fűtötte. A kis csövek közül, melyekben a rugók vannak pár lötyög, és a rugók sem mind egyenesek teljesen.

2015. febr. 18. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán 1 perc kell ahhoz, hogy szétégjen, csak víz alatt lehet használni.

Előtte kellett volna kérdezni, nem tudni mekkora kárt csináltál azzal, hogy szárazon használtad. Gyárilag a dolgoknak lötyögnie kell benne a hőtágulás miatt.

2015. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyesen tönkretetted. Grat!


Én másképp nyírtam már ki fűtőt. Leszívtam az akvárium vizének a felét, a fűtő így már nem ért bele a vízbe, csak melegedett magában és amint ráöntöttem friss vizet, abban a pillanatban szétpattant. Az akváriumból csipesszel szedtem ki az üvegszilánkokat. Aztán lementem új fűtőt venni.


Egy másik fűtőt a barátom égetett szét. Ő úgy, hogy kivette az akváriumból és letette az asztalra, de elfelejtette kihúzni. 10 perc mulva tűnt fel neki, hogy füstöl az asztal, és egy kis fekete lukat égetett rá. Hát előfordul. De az legalább nem robbant szét. Így kinézetre nem is látszott rajta semmi. Én utána teszteltem egy vödör vízben, működött is, betettem hőmérőt is mellé, nézni, hogy mennyire fűt. Valószínűleg bedöglött az időkapcsolója, mert soha többé nem kapcsolt ki és 30 akárhány fok fölé fűtött, így már nem volt jó semmire. Sajnáltuk, de ki kellett dobni.

2015. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na jó, nem biztos hogy tönkretetted, próbáld ki.
2015. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, de csak VÍZBE merítve!

Amit te tűzforrónak érzel szárazon, az olyan 50-55 fok. Ettől még ha szerencsés vagy nem ment tönkre, de legközelebb csak víz alá merítve használj akváriumi fűtőtestet.

És használat előtt minden műszaki cikk használati utasítását olvasd el. Itt is külön figyelmeztetnek, hogy ilyet NE csinálj!

2015. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több mint 200 c.f re felmelegszik, ez 100%, volt, hogy bekrepált munkahelyen a vízforraló, elcsíptem egy 35 wattos resunt és azzal forraltam vizet a teának, instant kávénak, időbe ki kellett húzni mert kihúzás után még fűt, így kifut a forralásnál a víz.


Persze a termosztátos fölső része nem volt a csészében.

2015. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!