Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényprobléma/betegség...

Tomaszcool kérdése:

Milyen növényprobléma/betegség/hiánytünet lehet?

Figyelt kérdés

Valakinek lenne ötlete, hogy a képeken látható problémát mi okozza?


[link]

[link]


A növény nevét nem tudom sajnos.


54 literes aksi.

15W daylight + 15W grolux, napi 9 óra

JBL aquabasis plus táptalaj.


Három hete megy az újonann vett aksi. Ebből az indítást követően kb 3-4 napra raktam bele ezt a növényt és egy kis jávai mohát. az indítást követően pontosan 2 hétre rá leszívtam a vizet és a sóder alá tettem táptalajt és jobban elrendeztem a növényeket, mert akkora már bekerült egy lassan növő anubias és a háttérbe sás. A leszívott vizat tettem vissza természetesen.

Tehát kb eben a felállásban 1 hete megy a rendszer. Halak még nincsenek.


Elképzelhető hogy valmit rosszul csináltam? Esetleg ez "normális" és csak a gyökereknek meg kell erősödnie?


Köszi szépen előre is a válaszokat!



2015. febr. 21. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A növények raktároznak tápanyagokat, a levél amit látunk olyan mint a fákon a levelek, nem magukat a növényeket látjuk, a növény maga a szár, gyöktörzs, rizóma.


Erős a fényed ami erős növekedési ütemet diktál, ha a növényben még nem raktározódott elég tápanyag akkor ez az erős fény hiánytüneteket okoz.

Később ha a régi tápanyagok helyére új, már jobb összetételű tápanyag érkezik akkor a leveleken sem látszik majd hiánytünet.

Elvileg ha jan 1-el kezdünk valamit tápozni, teszünk alá táptalajt, folyékony táp a vízbe akkor az 2-3 hét múlva látszódik a növényeken, azt, hogy menyi idő alatt látszódik a fényerő szabja meg, nálad gyors lesz a változás.


A folt az foszfát hiánynak tűnik, a csavarodás pedig nitrát hiánynak, okozhatja a két hiánytünetet a még éppen kialakuló biológia ami a keletkező ammóniából baktériumok által nitrátot állít elő, tehát majd most lesz érdemben nitrát a vizedben.

A nitrát hiányt ellensúlyozza majd a táptalaj, mivel van benne nitrogén.


Halakkal majd alakul a dolog, lesz elég nitrát, ha mégis lesznek csavarodott levelek kellhet valami nitrát pótlás, de fontos, hogy ez csak 1-2 mg/liter emelést jelentsen, az is lehet, hogy nem kell, majd alakul.


Carbo használatra én készülnék, erős a világítás, kellene szénforrás a vízbe, különben nem épülve a növényekbe annyi tápanyag amit a fény beépítene, ez kedvezni szokott az algáknak.

A fény diktálja a növekedést, tápanyag felvételt, ez alól nem kivételek az algák sem, ha a növények nem tudják kihasználni a fényt jönnek az algák akik kihasználják.


A hiánytünetek okozója lehet még kálium többlet is, vagyis sok mondjuk a profito de nincs mellé nitrát és foszfát, mivel friss az akva ez változni fog.


Egyenlőre adj időt az akvának, esetleg vedd egy kicsit vissza a profitot, idő kell az egésznek.

2015. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi Joci újfent a kielégítő választ.

Akkor türelmesen várakozok.

Esetleg segítene, ha a növényes csövet a kezdeti időszakban kevesebbet járatnám? Külön kapcsolós, így a daylight menne napi 9et a grolux meg pl csak 6ot.


Köszi még 1szer :)

2015. febr. 22. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Szívesen:)


4 fény intenzitásról beszélünk, gondolom ez zárt fedeles akvárium.

1 nappali fényterelőzve

2 növényes fényterelőzve

3 két fénycső fényterelés nélkül

4 két fénycső fényterelőzve


A fényterelőzés a fedő kibélelése tükör szerű fóliával: [link]


Meg lehet oldani, hogy csak az egyik fénycső mondjuk a nappali mögött fóliázod ki, 10méteres tekercsben vannak ezek az öntapadós szalagok, 3-4 fedőre is elég egy tekercs, a grolux mögött meg nem.


Tehát tudsz variálni a tükör fóliával, én nem változtatnák a fényen, a halakkal jön majd a nitrát is, a táptalaj is csökkenti a jelenlegi hiánytüneteket.

A jelenlegi fényednél gyorsan épülnek be a tápanyagok a növényekbe, ennyi fénynél " köpni nyelni" nem tud az ember, gyorsan változnak a növények, egyszer kell eltalálni a tápozást és akkor akár évekig nincs gond vele.


Társasnál annyi benne van, hogy muszáj a halak menyiségéhez tenni a növényeket.


Pl decemberbe betettem 2-3 száll H.M et, mostanra ez van: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Ennyi lett betéve decemberbe: [link]


Növényt azt tehetsz te is vastagabban, nem menyiségre kell sok, terülnek, szaporodnak azok maguktól.


Társasban mindig lényeges, vagy növény van vagy alga, elég 1 száll kocsány nélküli ambulia, vagy más, az terül úgy, hogy megoldja a keletkező nitrátot.

2015. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fényterelőzésen én is gondolkoztam, csak eddig még nem sikerült találnom ilyen öntapadós fóliát rá. Ma járok valamilyen barkácsboltban, vagy nagyobb bevásárlóközpontban, akkor mindig keresem, eddig eredménytelenül.


Amúgy ha jól láttam, akkor nekem is ugyan ilyen tetőm, sőt akváriumom van, mint amit a képeken láttam eddig tőled (Aquael Classic 60, 54 liter).

2015. febr. 22. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyenlőre várhatsz a fényterelőzéssel mert nagyban megnöveli a fényerőt, attól azért megveheted, már mindent fotózok, soha nem lehet tudni mikor kell a kép: [link] öntapadós.
2015. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen a felülete: [link]
2015. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaja ismerem. :)

Nemsemmi azért ilyeneket is lefotózol. Látom Tesco-s. :D


Amúgy még gömbmohát tervezek betenni 1-2-őt. Szerinted megmaradnak ilyen "erős" fény mellett?


Köszi.

2015. febr. 22. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond a gömb mohával, viszont az említettem ez a világítás növényesebb akváriumra hajaz, ezt ki kell használnod különben lehet sok algád lesz, a talaj is kimondott növényes irány.


Ha van benn 1-2 intenzív növekedésű növény akkor nem szokott gond lenni erősebb világításnál sem, közepes fényerőig elég bő a kínálat, nem tudom milyen növényeket néztél, 1-2 gyors növekedésű, könnyen tartható mehetne.

2015. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezen még elmélkedhetünk! :)


Amúgy ez a barnás cucc ez alga volt, mert 3db törpe szívóharcsát tettem be a mai napon az akiba és lelegelték. :)

2015. febr. 22. 20:49
 10/10 anonim ***** válasza:
A barna alga gyakori indulásnál, a törpe szívóharcsák és a kicsi ancik vezetnek barna alga eltüntetés ügyileg.
2015. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!