Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Átvertek a malachitzölddel!...

Anonymus2001 kérdése:

Átvertek a malachitzölddel! Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy 25literes aksim van 5 guppyval. Darakór tüneteit kezdtem felfedezni rajtuk, igy elmentem egy fressnapfba megkérdezni, hogy mit ajánlanak. A hapsi azt mondta, hogy nyugodtan rakjam bele az 50 literre valo mennyiseget, mivel a dolog mar picit elorehaladottabb. Igy cselekedtem es egy ora leforgasa alatt megolt 4 halat az otbol. A kis tulelomet elkulonitettek egy kisebb akvariumba. Bemennek reklamalni az uzletbe, szeszerintetek kb mire szamithatok?nagyon koszi, elore is

2015. febr. 3. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokat érsz el vele ha reklamálsz. Az állatboltban fingja sem vol az ipsének az akvarisztikáról, te pedig legközelebb tájékozódj máshonnan is, ne csak a boltból.

Én is vettem már hím papagájt állatboltból ami egy éb múlva tojást rakott... ennyit az állatkereskedésekről. Azért az gáz, hogy az ember nem feltételezheti egy ilyen boltról, hogy értenek is az állatokhoz... az esetek 90%-ában nem így van :/

2015. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy éV múlva, bocsánat :)
2015. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha szomszéd mari néni azt mondja adjál csak a gyerkeednek dupla adag gyógyszert, dacára nnak, hoyg fehéren-feketén le van írva mennyi az adoagolás, akkor be is adod neki? Hát már nem azért, de én inkább szégyelném magam, hogy alap dolgokkal nem vagyok tisztában, nemhogy még reklámozzam is... Gyógyszert SOHA nem adagolunk túl, se embernek, se halnak, se másnak. Tanulópénz volt.
2015. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Metilénkéket gyorsfürdő formátumban pl. nyugodtan túl lehet adagolni.


Kérdező! Sajnos ezért kell mindent leellenőrizni, amit az eladó mond - még azt is, ha kérdez! Ráadásul malachitzöld az egyik legmérgezőbb cucc, amit az akváriumodba rakhatsz, egészen kicsit túladagolva is halálos lehet (pozitívum: a szűrőbacikat nem bántja).


Szerintem mindenféleképp érdemes lenne jelezni a főnökségnek, hogy fasságokat beszél az eladójuk, de ne nagy csodát ne várj. Viszont tudjanak róla, előfordul, hogy ha sok panasz érkezik az illetőre, akkor talán csesznek neki valamit.

2015. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ha 25 literes akváriumba beadod a 25 literre való dózist az már bőven túl van adagolva, mivel nincs benne 25 liter víz, ebbe még azért nem szoktak elpusztulni a halak.


Ha beadtad az 50 literre való adagot az már tripla dózis, idióták a boltosok oké, de ennyire azért nem hittem.


Bár nem rég opálosságra egy akvarisztikai üzlet alkalmazottja beadott 6 szert az akváriumba, itt kérdezte, hogy még mit lehet csinálni, milyen szer lehet jó. Neomagnoltól a darakór gyógyszerig mindent beleöntött, talán a hipó meg a technokol rapid hiányzott.

2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem olvastad el a használati utasítását?
2015. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!