Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan és mennyi ideig kell...

Hogyan és mennyi ideig kell az újonnan vett törpe szívóharcsákat karanténozni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok függ a bolton, az első karantén a tenyésztőnél, importőrnél, a második a boltban van, egyik boltos sem reszkírozza a hal állományát, ha valami nem passzol az állománnyal akkor már értesíti is a beszállótót, likvidálja az állományt, fertőtleníti a tárolót.


Van az otthoni, a kereskedésből alultáplált, stresszes halak jönnek, minél előbb jobb körülmények közé kell tenni őket, ha a karanténos megfelelően felszerelt, érett biológiai szűréssel rendelkezik akkor lehet több hét is a karantén. Ha nincsenek biztosítva a karanténos akva feltételei akkor betegek lehetnek a halak, el is pusztulhatnak, de nem a behurcolt hanem a karanténos akva miatt lesznek betegek.


Én beteszem őket egy 10 literes üvegbe, hozzá szoktatom őket a vízparaméterekhez ami a fő akvában van, adok nekik egy csipet kaját, figyelem nincs-e ami hánykolódik, ha esznek rendesen, nincs ferde úszás stb negatívum akkor mennek a fő akvába.


Elvileg lehet több hét is, volt olyan nálam is, de akkor egy berendezett jól szűrt akvába tettem őket, nem volt semmi gond, mentek a végleges helyükre.


Nem pont otora értem fentit hanem minden halra.

2015. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel nekem is csak egy 10 literem van ivadék-/ karanténakváriumnak (mikor mire kell), 3-5 napot szoktam karanténozni, attól függően, hogy

1. észlelek-e valamilyen aggodalomra okot adó jelet, ha igen, akkor az lehet-e fertőző vagy csak az adott egyedet érintheti

2. mennyire bízom meg az eladóban (volt olyan, hogy bizalomgerjesztő volt ugyan a hely, ahol vásároltam, de első alkalommal vettem onnan, meg volt olyan is, akiket régebbről ismertem)

Ha jobb ideiglenes körülményeket tudnék biztosítani, 1 hétig karanténoznék.

2015. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, esetleg Neomagnol tablettát érdemes tenni a vízbe? Vagy az csak a növényeknél használható?
2015. febr. 22. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Elindítod az akváriumot, pakolászol rendezkedsz, vársz 3-4 hetet, addig aminek penészednie kell penészedik, aminek rothadnia kell rothad, utána bele teszed a halakat.

Nálam ha kis balták potyognak az égből akkor sem teszek, szórok mást az akváriumba csak pihentetett vizet, növénytápot, halkaját, és pont, esetleg vizelőkészítő.

Ezzel el szoktam vegetálni akváriumonként 5-10 évet, ha beteg a hal kiveszem, külön kezelem.

85-óta nekem nem volt gyógyszer, Neomagnol szerű fertőtlenítő akváriumba öntve, talán ezért is tart pár év kihagyással ilyen rég óta, nem látok semmi olyan okot ami miatt ne tartana még akár több évtizedig az akvarisztika, Amit teljesen kizártnak tartok, hogy valaha is bármilyen fertőtlenítő vagy gyógyszert töltsek akváriumba, soha nem érheti a vizet ilyen.

2015. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!