Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor hogyan kell beindít...

Most akkor hogyan kell beindítani egy új akváriumot?

Figyelt kérdés

Még csak tervezek venni egy kb 70 literes akváriumot de elővigyázatosságból mindennek utána olvasok.A baj az hogy lehet hogy már túl sokat olvastam,két könyvből a lényeget meg csomó weboldalon és blogon és az az igazság hogy már összezavarodtam.Néhány helyen ellentmondanak egymásnak.

-Van, aki azt mondja hogy rögtön az aljzattal együtt a növényeket is el kell ültetni és a dekorációt betenni.

-Van aki azt mondja, hogy 1 hét mielőtt jöhetnek a halak, van aki 2-3 hetet mond.

-Van aki azt mondja, hogy az üres akváriumba is kell kis halkaja hogy a biológiai szűrés beinduljon.



Valaki leírná hogy akkor mikor kell ültetni,mikor kell az aljzatot berakni, kell-e halkaja és mikor jöhetnek a halak?


Köszi ha végigolvastad és a válaszokat is előre köszönöm.


2015. febr. 24. 21:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És még egy:

Van aki azt mondja, hogy a betták és a gurámik csipkedik egymást és van aki azt mondja hogy jól megvannak egymás mellet

2015. febr. 24. 21:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy rendezd be az akváriumot, mintha már lennének benne halak. Növények, díszítő elemek, aljzat, szűrő, fűtő, egyszóval minden mehet bele az állatokon kívül. Ezután járasd 3 hétig, néha szórj bele halkaját, egyre többet, a végére juss el a halaknak szánt napi adagig. A halakat lehetőleg több részletben telepítsd, hogy ne legyen akkora terhelés az akváriumnak.

Gurámit és bettát nem társítanék 70 literben, bármelyik hal lehet csipkelődős példány.

2015. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem hatvan valahány évvel ezelőtt volt az első akváriumom egy 5 literes uborkásüvegben. Aztán persze lett 1-2 év múlva szögletes, vasvázas, 25 literes, amit már én kezeltem. Szóval indultam a legprimitívebbel és találkoztam a technikai fejlődés csodáival is, aminek megvoltak persze a lépcsőfokai is. Figyelembe kell venni, hogy annak idején ez egy olyan hobbi volt, amire még nem épült rá iparág, aztán mégis egészen jól elvoltak a halak és szaporodtak is. Nem iparszerűen szaporították őket, így aztán drágák is voltak, a szárított vizibolha volt az egyetlen szárazeleség, az élőeleséget meg a tubifex jelentette. A legtöbb ajánlásnál ma mindig figyelemmel kell lenni az ipari reklámokra is, amelyekben van ugyan igazság, de hamisság is.

-Az aljzattal együtt a növényeket is be kell tenni, valamit a dekorációt.

-A növényesített akvárium állapota, a víz tisztasága, esetleg a növényekkel behurcolt csigák állapota alapján el lehet dönteni, hogy már 1 hét beüzemelés is elégséges-e. A növények esetleges rothadása, pusztulása, a dekorációból kioldódó különböző anyagok hatása a víz megjelenésére azonban eltérő lehet és emiatt érdemes hosszabb időt várni, amikor a növényeknek már van friss hajtása, levele és a dekoráció sem rothad, bomlik (fa esetében ilyen előfordulhat). Szóval a halak akkor jöhetnek, amikor pl. már szép tiszta a víz, vannak új növényi hajtások, levelek és a csigák is láthatóan jól érzik magukat. Ezt tehát pontosan nem lehet meghatározni, hanem ránézéssel lehet eldönteni.

-Normál körülmények között a növényekkel olyan baktériumok is behurcolásra kerülnek, amelyek megtelepedhetnek a szűrő anyagán, ha csigák vannak, akkor azok ürüléke is jó táptalaj a baktériumoknak és az elpusztuló növényi részek is, tehát külön haleleséget nem kell betenni (hogy ott rohadjon).

2015. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Van aki azt mondja, hogy a betták és a gurámik csipkedik egymást és van aki azt mondja hogy jól megvannak egymás mellet"


Mindkettő labirint kopoltyús, mindkettő habfészket épít, mindkettő a fölső zónában, a felszínre érő növényeket szereti.


Aki állította, hogy el vannak, annak lehet nagy lapos akváriuma van, sok felszínre érő növénnyel, az is lehet, hogy még nem voltak ivarérettek.


Alapból véres meccsekre lehet számítani, nálam a betta állt nyerőre, külön lett téve, a törpe gurámikat hajtotta.


Nálad is gondolom törpe gurámiról lehet szó, kék gurámi az 6-7 hónap alatt felfordítja a vizet, nem bírja el 1 db szennyezését sem hosszabb távon a 70 liter, törpe gurámihoz is elfér a rendes szűrés, beles halak, terhelik a vizet rendesen, picit kényesek is, ajánlott túlszúrni az akváriumot.

2015. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!!
2015. febr. 24. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az előttem szólókat. Úgy tudod biztosra megállapítani, h mikor telepítheted a halakat, ha veszel egy nitrát tesztet. Megméred a feltöltés után,h mennyi a nitrát szint (alapból a csapvízbe is van), és amikor megemelkedik a nitrát szintje 3-4 hét után, akkor lehetsz biztos benne, h végig ment egy nitrogénciklus. Az ammóniát nitritté, majd nitráttá alakították a baktériumok.
2015. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk 1 hétig járatom a szűrőt a halak előtt abból nagy baj nem lehet ugye?
2015. febr. 25. 09:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert egy akvarisztikai könyvben egy hetet olvastam
2015. febr. 25. 09:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor már kisebb az esély az elpusztulásukra. A nitrit lebontó baktériumok elég lassan szaporodnak el. 2 hetet valahogy csak kibírsz, türelem :)
2015. febr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Okés köszi
2015. febr. 25. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!