Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akvárium 2db...

45 literes akvárium 2db Aquael Fan1 belső szűrővel megfelelő sokcsíkú csigasügérek tartására?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy elég neki 40 liter és jól tűri/szereti a zsúfoltságot. Szeretnék elkezdeni sügéreket tartani, a tavasszal tervezek összeállítani egy 450 literes akváriumot csak sügéreknek és gondoltam kicsit belekóstolok a jelenleg rendelkezésemre álló technikával.

Ha tarthatom őket, akkor mivel etessem őket?

Mire figyeljek oda? Érdemes a későbbiekben külső szűrőre váltani, ha esetleg szeretném szaporítani őket, mert kicsit húzós lenne megvenni 30-40 db-ot a 450 literes akváriumba 1000ft/db áron.


2015. febr. 24. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyha 1 db Aquael Fan1 belső szűrőt 60-100 literes akváriumhoz ajánlják, akkor miért szeretnél egy 45 literesbe 2 db-ot?

[link]

2015. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első: azért, mert a gyári ajánlások kamuk.

Én inkább egy külső szűrőt vennék a helyedben.

2015. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 4 db fan1 üzemel, max 30 liter a vége amit lehet 1 darabbal szűrni, a sügerek emésztése gyors, így elfér a kettő, persze ha ezek nincsenek meg még akkor találsz jobbat is, nem éri meg megvenni a kettőt.


Sokat nem tarthatsz, valahogy úgy kell belőni a létszámot, hogy harmad fagyasztott artemiától ne etes többet az akváriumba, mert felfordul a víz, heti 2x20%vízcsere elég, talán 5-6 darab.


A nagy akváriumra számold rá a bejáratási időt is, persze ez a kicsi akváriumnál is megvan, ki kell várni a 3-4 hetet.

Szaporodással nincsen gond ha jók a vízparaméterek, nem kell csinálni szinte semmit, volt egy csigasügeres hullám itt 2013-ban, minden héten valaki akart egy csigasügeres akvát, sokan vannak bajba, elkezdtek szaporodni az 50-60 literes akváriumba a csigasügérek, nem tudják hova rakni őket, nemrég beszéltem egy emberkével, neki is nagy probléma ez.


A facebookon vannak akvarista csoportok, ott kapsz olcsón.

Én nem tartok, és nem is szeretnék többet törpe sügeret, 1 év alatt majd 100-at kellett elpasszolnom, megszabadultam mindtől, 20 guppi nem veszi fel a versenyt 1 pár törpesügérrel szaporodásban.

2015. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A 2 Fan1 szűrő már megvan, pár éve kaptam őket. Most a 45 literben az egyik üzemel csak 2 márványráknak és én sem igazán vagyok vele megelégedve, ezért gondoltam kettőre.

Azt nem igazán értem, hogy ha ennyire szapora hal, akkor hogy lehet ilyen drága? Ha tényleg ennyire szapora, akkor nem biztos, hogy ilyet szeretnék tartani, mert a szaporulatot én sem tudnám hova tenni.

Van valamilyen sügér, amit tarthatok 45 literben és nem fog elszaporodni?

2015. febr. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!