Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső vízszűrőt/levegőz...

Foxxmotor kérdése:

Milyen belső vízszűrőt/levegőztetőt ajánlanátok egy 54 literes akváriumba? Jelenleg 2 típust szemeltem ki: 1. EHEIM PickUp 2010 2. Aquael Fan 1 plus Ezekről mi a véleményetek? A ráfordítható anyagi keret max 8000 Forint.

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor fan 3 inkább, a fan 1 nagyon picike.

[link]

2015. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Esetleg még ezek:

[link]

[link]

2015. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 45 literben van Fan1 egy ivadék nevelőben és teljesen meg vagyok vele elégedve. 2 éve vettem használtan és azóta sincs baja. És szinte semmi hangja nincs. De én a Fan2-t ajánlom neked. A Fan1 az túl kicsi oda. Viszont a Fan 3 meg már túl nagy. A 700 l/h centrifugát csinál az akváriumból. Igaz, hogy lehet szabályozni, de szerintem felesleges nagyobb szűrőt venni, ha úgysem használod ki. Csak annyi értelme van, hogy nagyobb helyet foglal az akváriumból. Az Eheim termékeit egyáltalán nem ismerem, de a Fan2-t bátran merem ajánlani.
2015. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az áramlás szabályozható, és a a buborék terelővel is lehet csökkenteni az áramlást, ha teljesen felfelé állítod.
2015. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az a baj, hogy a fan 2 fizikális méretei már túl nagyok, nem fér el normálisan az akváriumban.

A fan 1-hez meg azt írták, hogy 60-100 literig, ezért gondoltam csak jó lesz az 54 l-hez. De akkor megnézem ma alaposabban, hogy hogyan férne el egy fan 2.

Az Aqual miatt inkább minőségügyi szempontból aggódtam, mert elég gagyinak tűnt a szerkezet, még a mostani diversam-hoz képest is.

2015. jan. 21. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó lehet a Fan1 is, de akkor nem tarthatsz túl sok halat és növényből sem lehet túl sok. Elbír 54 literrel, de csak ha nincs nagyon leterhelve a víz. A gyári ajánlással ne foglalkozz, az nem sok esetben igaz.
2015. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fan1 szűrőfelülete kb 1,5 dl, a 2010 meg 3 deci, a szűrőtöltet nagysága mindig a legfontosabb.
2015. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel senki nem mondott rosszat az Aquel családról ezért végül vettem egy Aquel Fan 1 plus-t. Nagyjából 1-1,5 év múlva szeretnék amúgy is nagyobb akváriumra váltani, addig meg csak kitart, utána meg megmarad tartalék vagy plussz szűrőnek. A hétvégén szeretném beüzemelni Fan 1-et (remélem lesz rá időm). Majd megosztom a tapasztalataimat.
2015. jan. 22. 08:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Fan-1el csak úgy telepítsd az akváriumot, mintha 30 literes lenne. Kicsi 54 literhez. Én már ráfáztam vele.
2015. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Összesen 9 darab hal van benne: 1 szumátrai, 1 molli, 5 szifó, és 2 algázó. Meg két növény. Szerintem ezzel egyáltalán nincsen túltelepítve. Vagy igen?

A fan 2 már egyszerűen nem fért volna be normálisan, csak fektetve, az meg nem néz ki túl jól.

2015. jan. 22. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!