Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növénytápot, gyógyszert...

Milyen növénytápot, gyógyszert, vízkezelőt vegyek?

Figyelt kérdés

Gondoltam "bevásárolok" de annyi van hogy nem tuom melyiket is kéne választani.Azt tudom hogy a Neptun az nem túl megbízható(enyhén szólva)

Szóval ez így jó lesz:

Növénytáp:Easy Life Profito

Gyógyszer:JBL Punktol Plus

Vízkezelő:Easy life (nincsen neve)

Algaölő:JBL Algol


Ezek megbízható szerek?

Ha algásodom és algaölőt használok az mennyit árt az akvárium vizének?


2015. febr. 25. 10:38
 1/5 Platypus ***** válasza:

Ne vegyél gyógyszert, ha nem betegek a halaid. A leggyakoribb nyavalyákra való szereknek hamar lejár a szavatossága, van ami egyenesen mérgezővé válik. Gyógyszerből egyébként teljesen jó a neptun, csak frissen kell vásárolni.


A profito egy jó növénytáp, és jó az ár-érték aránya is. A vízkezelő egyszerű dolog, egyik márka sem volt képes elrontani, azt vedd amelyik kedvező árú. Algaölőt nem érdemes venni, nem megoldás. Nem lehet a végtelenségig használni, és ahogy abbahagyott, ott vagy ahol előtte. Az akváriumot kell rendbe tenni(értem itt a megfelelő szűrést, hallétszámot, világítást...stb), és azzal meg lehet szabadulni a legtöbb algától. Sok algaölő ártalmas is egyes élőlényekre, típusa válogatja mennyire és mire.

2015. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan jó hogy minden kérdésemre csak értelmes válaszokat kapok :)
2015. febr. 25. 10:52
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszert azért vettem volna mert azt olvastam hogy vészesetre jó tartani otthon.De ha gyorsan lejár akkor inkább majd rohanok a boltba ha baj van.
2015. febr. 25. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem is felesleges gyógyszereket otthon tartani.

Ha szépen rendben tartod az akváriumot, az élőlényeidnek megfelelő körülményeket teremtesz, akkor jó eséllyel szükséged se lesz rájuk. Leszámítva pár hiperérzékeny, különleges halat, csak akkor szoktak megbetegedni, ha a tartási körülmények is rosszak. Nem megfelelő haltáp, zsúfoltság, stressz, rossz vízminőség. Mindenféle nagyképűségtől mentesen, nekem még sosem volt szükségem semmilyen gyógyszerre. Persze be is hurcolhatsz pár betegséget új lakókkal, de itt is bejön a felelős gondolkodás. Csak megbízható helyről venni halakat, szükség esetén karantén akváriumot berendezni.


A vízkezelő szereknek én nem vagyok híve, más esküszik rá, nekem inkább lehúzás szaga van.

2015. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!