Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell a nővénytápot és a...

Mikor kell a nővénytápot és a mesterséges bacikat csepegtetni az akvárium vízébe?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem meg és töltöttem fel vízzel az aksimat (halak még nincsenek benne) vettem hozzá mesterséges bacit amit olvastam, hogy jó (olyan lett a víz mintha tejes lenne, biztos tudjátok miről beszélek) én azt ma is csepegtessem bele? és a növénytápot? azt is rakjak bele ma is? vagy milyen időközönként kell?
2015. jan. 16. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen növény táp. Van amit hetente szoktak, van amit naponta kell adagolni.


Bacikultúrát akvárium indításnál szokás használni, meg esetleg vízcserekor, vagy szűrőtakarításkor. Én csak aksi indításnál szoktam.

2015. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az információt.
2015. jan. 16. 08:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban 5 fajta növénytáp van, 3 fajtának idő kell mire elér a koncentrációja olyan szintet ami a növényeknél látható eredményt hoz.

Van a kiegészítő folyékony, ez a halak trágyázását egészíti ki, példa profito, kálium+mico elem van benne, ez mehet azonnal.

Van a híg komplex, tartalmaz nitrátot de csak minimálisat, ez is mehet azonnal, példa neptun növénytápsó.

Van a hosszú kioldódási idejű, micro elemes gyökértáp, példa jbl kugeln, ez is mehet azonnal.


Fentieket közepes világításig egy halas akváriumban.

------------------------------------

Aktakertész cuccok, nagy dózisban tartalmaznak nitrátot, növényes high tech akváriumokban használják őket, azonnal táplálják a növényeket, akkor kell adni amikor startol a co2, indul teljesben a világítás, kitisztult a víz, nem a halak trágyázásán alapulnak.

Van nitrátos rövid oldódási idejű gyökértáp, és folyékony macro+micro is.

-----------------------


Hagyományos akváriumban az első három népszerű.


A profitot megcsináltam, elvileg helyesek a számítások: [link]

Mire megjelenik a nitrát a vízben addigra van elég kálium is, plusz a macro beépülését segítő micro elem, addig a növények tartalékait egészíti ki, minden növény tartalékkal érkezik, a termesztés során halmozzák fel.


A baci kultúra az első héten számít, minden nap szennyezni kell a vizet haltáppal különben nem ér semmit, nem lesz a baktériumoknak mit lebontani, használatával előbb lesz nitrit a vízben, így előbb jelennek meg a nitritet lebontó baktériumok, durván 1 hét nyerhető vele, és kevesebb alga lesz az elején, mivel kevesebb az ammónia.

2015. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!