Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől van filmréteg az akváriu...

Mitől van filmréteg az akváriumomban?

Figyelt kérdés

tegnap raktam össze és ma vettem éstre higy egy vékony réteg van az aksim tetején.

elfog mulni vagy máris baj van?



2015. febr. 25. 18:15
 1/3 tomaszcool ***** válasza:

Bár túl sok konkrétumot még nem tudok írni erről, de nálam is ez a helyzet. Utánaolvasva és pár óra gúglizás után arra jutottam, hogy ezt a jelenséget igencsak sokminden okozhatja, valamint lehet természetes és "mesterséges" ez a dolog. Angolul "surface scum"-nak nevezik.


Ezt okozhatja az indítás előtti helytelen akváriumfertőtlenítés/takarítás, vagy a talajban/aljzatban, fában, köveken/kövekben található szennyeződések. A fák ha növekedésük során felvettek valami vegyi anyagot, amit nem tudtak lebontani, akkor az kioldódhat. A kövek a kitermelésükkor, szállításukkor, tehát az útjuk során érintkezhetnek szintén vegyi anyagokkal, amik ugyancask kioldódhatnak. Eddig kb ezek lehettek a legrosszabb eshetőségek, mivel így mérgező anyagokról beszélünk elsősorban.

Egy evidensebb oka is lehet a surface scum-nak, mégpedig a kézről leoldódó zsiradék, de ehhez igenycsak koszos, tisztátalan kézzel kell, viszonylag sűrűn belenyúlkálni. Ez szerintem nem olyan nagy probléma, de a kézmosáskor használt szappan ...stb már problémásabb lehet.

Továbba ami valószínűbb okozója ennek, az a növények álltal kibocsátott nedvek/olajok. Beültetésüktől kezdve egészen a beszokásukig kibocsáthatnak/kibocsátanak bizonyos anyagokat. Nyílván ez nem egy jó dolog, a növény nem jószántából csinálja ezt, valami problémája lehet, kevés fény, durvább vízparaméterbeli hiányosság, sérülések ...stb. Erről pontosan még nem tudok konkrétumokat írni, mert ez talán a legösszetetteb eshetőség.

A legoptimálisabb esetben ez lehet egy egyszerű baktériumtenéyszet, ami eltűnik ha beáll a víz. Én ezeket a válaszoakt kaptam magyar fórumokon, de hogy igazak-e, azt még nem tudom.


Amivel meg tudod szüntetni, illetve el tudod tüntetni a jelenséget, az a vízfelszín erősebb fodrozása, levegőbuborékok bejuttatása a vízfelszín alá és egy jó szűrő. A lényeg annyi, hogy az "olajos" réteget felszakítsd és a vízbe kerülő anyagot megszűrd. Itt lehet még esetleg azzal is próbálkozni, hogy a szűrőt vízszintes helyzetbe állítod és a szűrőfelületet a vízfelszínhez minél közelebb próbálod elhelyezni.

2015. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végre valaki nem a "növények kommunikálnak veled, hogy elégedetlenek" című maszlagot írja be.


Talán 1 kimaradt, a haltáp, szerintem 50%-ban az a ludas, nemrég voltam egy boltban, ki van állítva egy 1000 literes sügeres, 4 éve ezzel a problémával küzd a tulaj, hozzá teszem vér profi a tag, összeadva van neki vagy 6000liter sügeres akváriuma, bő 30 éve csinálja egy deka növénye nincs.

Haltápot váltott, csökkent a hártya, lehet el is tűnik.

2015. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

kicsit feljebb húztam a szűrőt, valamit javult, remélem megszűnik, nem nagy aksi, de szép

még.. :D

2015. márc. 1. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!