Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljam meg a talajt...

Hogyan csináljam meg a talajt az akváriumomban?

Figyelt kérdés

60*30 cm az alapterület.

Szeretnék alsó rétegnek egy táptalajt majd befedni sima talajjal.


JBL Aquabasis akvárium táptalaj 2,5 liter

HOBBY VULCANIT 3 KG

AquaticNature FERTIPLANT ABF 0.6L (=>30-60 L)


Ezt a három táptalajt néztem ki, melyik lenne a legjobb?


És akkor ezt fedném le JBL Manado 3 LITER vagy Hobby Bonalit Swartz 3 liter talajjal. Az a baj ezt se tudom melyik lenne a jobb választás.


Köszönöm a segítséget előre is! :)



2014. dec. 18. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Annak idején mosott folyami homokot használtunk, minden egyéb nélkül. Igaz, hogy a jobbaknak volt talajszűrőjük, így a víz folyamatosan áramlott a növények gyökere körül, nőttek, mint a bolondgomba.
2014. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Illetve szó szerint fekete színű akvárium aljzatot honnan tudnék venni és miylen árban nagyjából?
2014. dec. 18. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én 8 liter Pro soilt vettem pár éve, akkor éppen le volt értékelve és az általános növénytalajok közül az volt a legolcsóbb. Abba ültettem mindent és nekem bevált. Jól is nézett ki. Most nem tudom melyik a legolcsóbb, hát le kell osztani litere, hogy melyik milyen árban van. Mert egyébként szerintem tökmindegy, hogy a fekete növénytalajok közül melyiket veszed.


A Manado tégla színű, nem fekete. Azt én nem szeretem, habár próbáltam, de olyan könnyű hogy mindig elfújta a szűrő, vagy kifújta belőle a növényeket. Ha meg nagyon gyengére vettem a szűrést, akkor meg ilyen szar lett az áramlás, hogy aztán elkezdett benne penészedni is valami.

2014. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!