Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hete indított akváriumomban...

2 hete indított akváriumomban barna alga invázió van, várjak még vele, vagy érdemes lenne törpe szívóharcsákat beszerezni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam is, mindenhol azt írták hogy ideális esetben magától megszűnik, nem voltam optimista de tényleg így lett (kb 6 hét után, lehet hogy a csigák is közrejátszottak, nem tudom).
2015. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh 6 hét? :O a növényeket féltem igazából, nem tudom ez mennyire káros rájuk nézve. Köszönöm a választ!!!
2015. febr. 25. 21:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi algád van? Nekem csak az üvegen volt.
2015. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem az üvegen nincs, csak sajnos a növények levelein. De szerencsére hozzák ennek ellenére az új hajtásokat, de nem tudom meddig, mert egyre rosszabb a helyzet.
2015. febr. 25. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem állt be a biológia és kevés a szűrőbaktérium a halak többet árthatnak mint amennyit használnak, termelik az ammóniát ami nekik árt, az algának meg használ. Én várnék még legalább egy hetet.
2015. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 4-5 dolog együttese a barna alga, amint a képletből távoznak az anyagok úgy tűnik el, bomlik le.

Talán: fény, ammónia, magas szilikát, foszfát, fák penészesedése okozta fehérje többlet, nyilván a fény marad, a többi 4 meg csökken ahogy cserélsz vizet hetente plusz érik a biológia.


Példa tettem egy akváriumba kelleténél nagyobb red moort, brutális barna alga áradat lett, hiába volt érett a víz, érett a szűrőanyag, 3-4 hét, kb 8 részleges vízcsere és eltűnt, addig viszont penész, hártya a vízen, plusz barna alga.

2015. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Frissen indult akvárium esetében 2-3 hónapig is teljesen normális jelenség lehet a barna alga. Ha minden rendben van idővel elmúlik.
2015. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!! Most eléggé elszomorodtam, mert ha jól láttam 1-2 helyen már mintha az a ... ecsetalga is megjelent volna :/ a növények szépen hozzák az új hajtásokat, látszik h jól éreznék magukat, de ezek a rohadt algák, mindig megjelennek.... nehéz ügy ez az akvarisztika :)
2015. febr. 26. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ecset algával nem tudsz sok mindent csinálni, várd meg amíg a növény rendesen, intenzíven növekszik, nem baj ha burjánzik az alsó leveleken az ecset, ha össze szedte magát a növény akkor levághatod.


Közepes fénytől lehet használni carbot, van látszatja, megfelelő tápozással, szűréssel, eltűnik az ecset.


Én szeretem az ecset algát, kaptam ecset algás köveket, berendeztem velük egy akvát: [link]

Két hónap múlva szépen burjánzott az ecset: [link]

[link]


Majd végül is kiszedtem a köveket és lehipóztam őket: [link]


Mára annyira elkanászodott a H.M hogy kivettem teljesen a köveket: [link]

[link]


Jó ütemben nőnek a növények, így nem sok esélye van bármilyen algának, hiába van benn ecset alga spóra esélytelen, nincs egy száll sem belőle.


Annyit akartam, hogy nem jelent semmit az akváriumodban lévő ecset, én szándékosan tettem be, egy mozdulattal viszont kivettem.

Akkor van gond, ha valaki nem a növények erősítését kezdi hanem példa algairtózik, akkor soha nem szabadul meg tőle, sőt resetel, megöl mindent, van olyan aki a teljes kitartás választja, ilyen esetben is jobb ha elcsomagolja az akváriumot, csak stresszforrás lesz, mivel több alga lesz mint előtte.

2015. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szép, az hogyan lehet hogy a növényekre abszolút nem terjedt át? Érdekes hogy szépnek találod az ecsetalgát, számomra olyan, mint a betegségek közül a rák. A legrettegettebb... Sajnos nálam hiába hoznak új hajtásokat/leveleket a növények, a régi leveleken egyre több barna és sajnos ecset alga is van :((( remélem idővel megszűnik.
2015. márc. 1. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!