Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megtetszettek a garnélás...

Megtetszettek a garnélás akváriumok és szeretnék egyet magamnak. Tudnátok tanácsot adni hogy milyen fajtával kezdjem és hogyan rendezzem be az akváriumot?

Figyelt kérdés
az akvárium 40 literes és ha lehetsége esetleg még pár nanohalat is tennék bele

2015. febr. 26. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen olyan talajt kell tenni, ami bírja a mulmot, alkalmas arra, hogy akár több évig nem talajporszívózód, amit nyugodtan merek ajánlani a jbl manado.


Olyan garnélát érdemes venni ami szaporodik, a nehezen szaporodó garnélák drágák, az átlagos 2-3 cm ganélákat csiga terheléssel lehet számolni, tehát lehet sok.

A red cherryket 300-500 ft áron árulják a kereskedések, elég 4-5, ha van benne 1 db nőstény akkor már jó, jó vízminőségnél szaporodnak szépen.

Nem tudok garnéla számot mondani, vannak gömb moháim, kiteszem őket erős fényre, hogy algásodjon be, majd ha jó algás bedobom a garnéláknak, robognak takarítani a gömb algát, akkor tudom őket valamennyire számolni, 75 literbe több generáció van, vagy jelenleg vagy 150, bőven elférnek, a vizet sem terhelik.

Ellenkező esetben mondjuk 50 garnélának van látszatja, az meg 20.000ft ami irreális.


Dekor az lehet fa, szeretik takarítani a javai vagy hasonló mohákat, lehetnek összerakva kövek, a petés nőstények szeretnek elbújni, visszahúzódni.


Ha erősebb a sodrás szeretnek "hullám lovagolni" főleg a hímek össze vissza úsznak gyorsan az akváriumba kihasználva a szűrő sodrását, nálam pár idióta a szűrő tetejéről veti bele magát a sodrásba.


Áramlás az lehet bőven, sokan hajlamosak alul szűrni a garnélást, pedig az 1-2mm kicsi garnélák mellett nehéz talajporszívót használni, az erősebb sodrás ilyenkor jól jön.

Nagy szúrófelületű szűrő kell, ritkán keljen takarítani, takarításkor sok kis garnéla pusztulhat el.


Én egy tálba merek ki bőven akvárium vizet, a szűrőt ebbe teszem bele, szedem szét, többször átöblítem a burkolatot, félreteszem, majd a szűrőanyagot csak megforgatom a vízbe, lemenjenek a kicsi garnélák, nem mosom még ki. A tálban lesz 10-20 kicsi garnéla, azokat mindig visszaöntöm az akváriumba. Majd veszek ki vizet és elmosom rendesen a szűrőanyagot.


Az elején fontos főleg, amikor kezdenek szaporodni, hogy ne keljen sűrűn takarítani a szűrőt, ezért nem árt nagyobbat venni, és inkább kevesebb garnélát.

2015. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegyél fekete talajt, pl: [link]


26 Wattos lámpát, ha még nincs lámpád:

[link]


Néhány kis levelű előtéri növényt és akkor nagynak fog tűnni az akváriumod. Vasfát, köveket és ami tetszik, pl:

https://www.youtube.com/watch?v=ww1G2YViGVk


A tűzpiros red cherry, vagy a sakura garnéla jól mutat fekete alapon, pl:

https://www.youtube.com/watch?v=lAblE-EMb9o

Nekem tetszik blue rili is, de az nem olyan feltűnő:

[link]

Szerintem Danio erythromicron halakat tegyél bele, mert azok színben illenek mindkét féle garnélához, és a vízminőségre sem túl érzékenyek.

2015. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 27. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Garnélás nanohalas oldal:

[link]

2015. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!