Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen magas legyen a vízszízi...

Milyen magas legyen a vízszízint a bettáimnak?

Figyelt kérdés

Kaptam 4 halacskát, akik bizony sziámi harcoshalak. Nagyon megörültem, mert nagyon szerettem volna ilyet (Felesleges kérdéseket megelőzve: 1 hím, 3 nőstény). Az egyiken már terhességi foltot is találtam, szóval nagy volt az öröm!


Egészen addig, amíg a nagy gyönyörködések közepette az egyik ugrott vagy 10 centit, és kiugrott a tejfölös-dobozból, amiben hozták. Ez csak azért volt, mert szűkösen voltak, vagy amúgy is előfordul az ilyen?


Új akvárium lesz nekik, mert oké, hogy békés, jól társítható, de mindig vannak kivételek, és ettől félek.

Szóval, mennyit hagyjak ki nekik az akvárium tetejétől számítva? Előre is köszönöm!



2015. febr. 27. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A betta ugrik. Pont. Természetes viselkedési forma. Ugrik kajáért, ugrik ha pocsék a vízminőség, ugrik, ha stresszes, ugrik, ha valami izgit lát meg az akváriumon kívül, ugrik, csak mert.

Betták akváriumára kötelező a tető. Nem csak azért, mert ugranak, hanem mert a labirintkopoltyújuk segítségével rendszeresen lélegeznek be légköri levegőt is. Ha az hűvösebb, mint a vizük, csúnyán megfázhatnak.


Na már most szegény halad egy tejfölös üveg alján kuksol, minimális vízben, kritikán aluli vízminőségben és még csesztetik is. Őszintén, te nem próbálnám meglépni egy ilyen helyről?

2015. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De nincs tető,mit tegyünk rá? Régi ablaküveg, úgy, hogy egy kis rés van friss levegőnek?
2015. febr. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!