Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elméleti kérdés. Ha szaporodna...

Elméleti kérdés. Ha szaporodnak a halak állatkínzóvá válok?

Figyelt kérdés
Például a Xipho. A diszhal.info szerint 100 literbe 3-4 hal a megfelelő, de mivel elég könnyen szaporodnak így hamar túlnépesedés jelentkezik, a guppikról nem is beszélve... Egy ideig működhet az hogy leadok párat az állatkereskedésben de gondolom ez sem a végtelenségig. Ilyenkor mi van? Hogyan lehet fenntartani az egészséges egyensúlyt? Vagy hagyjam hogy szaporodjanak és ennyi?
2015. márc. 2. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak a biológia tudásomra tudok hagyatkozni! :) Az élőlényeknek és így a halaknak fajtól függetlenül is annak ellenére, hogy te az életükhöz megfelelő környezetet biztosítod, nagyon fontos számukra a hely. Pl.: Nem mindegy, hogy egy macska egy udvaron él, vagy 1m2-es ketrecben. Fontos számukra a hely a megfelelő életműködéshez, a napi "rutinhoz" is. Biztosítsd számukra a megfelelő helyet, vagy csökkentsd az egyedszámot. pl.: valóban az állatbolt, vagy elajándékozod stb. De ha van rá kereted illetve helyed a legmegfelelőbb 2 akvárium lenne. Ha meg nincs rá kereted-helyed, az akváriumba olyan egyedeket kellene "összeválogatni"amelyek szaporodásra nem képesek. pl.: csak nőstény, vagy hím egyedeket tartasz egy akváriumban. Ha megoldod a problémát állatkínzóvá nem válsz, de semmi estre sem szabad hagynod, hogy egy kis akváriumban kb. 50 hal éljen. Remélem segítségedre voltam! :)
2015. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
esetre*
2015. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így, sehogy nem lehet fenntartani, és igen, ha túlterheled a vizet a szaporulattal, vagy a beltenyészet miatt gyenge génállományú halaid lesznek, akkor állatkínzónak lehet mondani.

Általában fórumokon szokták elpasszolni a fölösleges szaporulatot, többnyire teknős eledelnek.


A természet belekalkulálja a szaporulatba a természetes kiválasztódást, ami az akváriumban ritkán működik.


Szóval ez a természetben se úgy megy, hogy az összes megszületett utód tökéletesen egészséges, mindegyik talál elegendő táplálékot, és egyiket se vadásszák le a ragadozók.

Sőt!

Sok esetben meg lehet figyelni, hogy bizonyos állatok szinte indokolatlanul sok utódot hoznak, ezzel tartva el a tápláléklánc többi tagját.

Ha mindegyik megmaradna, összehasonlításképpen, emberekre vetítve az kb olyan lenne, mint ha egy férfinak minden közösülése alkalmával, minden egyes hím ivarsejtje megtermékenyülne, és szülésnél egy nő szülne mondjuk 1000000 gyereket.


Régebben, egy komoly eleven szülős akvárium is másképp nézett ki. Rég nem láttam már ilyet, kiment a divatból, meg már ilyen halakat se nagyon lehet találni.

Na szóval valamikor a múlt évezredben, gyerekkoromban, még találkoztam olyan elevenszülős akváriummal, ahol hosszú távon fenntartható volt az állomány.

Ilyen nagyobb testű eleven szülőket, mint xipho, molli, 250-300 literben társították néhány cichlasoma-val, vagy Akarával.

Pl Zászlós bölcsőszájú, Maroni akara, Kék akara...


Amelyik utód elég ügyes volt, az mint a természetben, ott is megérte a felnőtt kort. Volt, hogy egy sem. De olyanról is tudok, akinél a természetes szaporulat pont annyi volt, hogy a kiöregedett halai helyett sose kellett újat venni, mert 1-1 példánynak időnként mindig sikerült felnőni.

2015. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
100 literbe 3-4 hal???Ez mekkora ostobaság már!Ekkorába bőven elfér 20-25 hal is...Amúgy látszik, hogy elméleti a kérdésed, mert ezek a halak ált. megeszik a kicsinyeiket, szóval felesleges attól tartanod, hogy túlnépesedik az akvárium...Ha egy szülésből 2-3 kishal megmarad, akkor már örülhetsz.Az már más kérdés, ha szándékosan szaporítod őket(elletőketreccel, külön akváriumban), és a születendő 50-100 kishal számára túl kicsi akváriumot biztosítasz...
2015. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100 literbe 25 szifó? Az elég durva lenne. Még guppiból se raknék annyit 100 literbe.
2015. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A következő lehetőségek vannak:

1) különválasztani a felnőtteket nemek szerint

2) sok búvóhelyet biztosítani az akváriumban, ezzel esélyt adva a legszerencsésebb kicsiknek a túlélésre

3) időről időre eladni / elajándékozni a túlszaporulatot

4) ha van kapcsolatod hozzá, beadni állatkereskedésbe

2015. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző!

1: Nem a felnőtteket kell különválasztani, az már bőven késő, ahogy megismerni a nemeket, pár hét múlva, azonnal különválasztani.

2: A sok búvóhely hosszútávon káros, nem föltétlenül eszik meg a szülők az utódokat, legalábbis nem mindig olyan nagy számban.

Ha a túlélést sok búvóhely is segíti, akkor 2-3 generáció felnövése, és szaporodóképessé válása után igen hamar túlterhelté tehetik a vizet.

2015. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

1. igazad van, talán valóban félreérthetően fogalmaztam, abból indultam ki, hogy először van 1 db vegyes akvárium, és amikor az illető szembesül a túlszaporulat problémájával, első lépésként szétválaszthatja a már meglévőket.

2. a "sok" nyilván relatív - az én akváriumomhoz képest szinte minden "soknak" számít, a másik véglet egy rokonomé, ott az egész akvárium egy nagy búvóhely:), de ott is beállt az egyensúly.

2015. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia nekem a 110 literes akváriumomba legalább 40 halam van és elférnek simán
2015. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!