Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szükség van erre?

Szükség van erre?

Figyelt kérdés
Már két éves az akváriumom azon gondolkodom, hogy ésszerü dolog volna e a teljes restart az aljzat között felhalmozódott mulm miatt.
2015. márc. 3. 05:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tapasztalsz negatívumot, nincs algásodás, növények nőnek akkor nincs rá szükség.


Egy restartnak mindig nagy a kockázata, ha egy jól működő akváriumban követik el akkor az negatív irányba válthat, alga hegyek, beteg halak lehetnek.


Nem kell elfelejteni, hogy a növények is mozgatják, szellőztetik a talajt, a gyökérzet sokszor nagyobb mint a levéltömeg amit látunk.

2015. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha aljzatot cserélsz. A mulmot letudod szívni.
2015. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én totál feleslegesnek tartom de a "restart" annyit jelent egy működő akváriumnál, hogy leszívod a vizet, felében járatod a szűrőt, másik felébe teszed a halakat.


Kiveszed az aljzatot, kimosod, letakarítod ecettel az üveged, visszapakolsz mindent, vissza az érett akváriumvíz, vissza a szűrő, vissza halak.


Jó egy hétig fél adag kaja a halaknak, az akvárium vízből meg kell tartani minél többet, szűrőt azt 2-3 nappal előtte ki lehet takarítani, a manővernél ne.


Öreg halakat megviseli, benne van az is, hogy sérül a biológia, volt vagy 1000 ember itt, aki úgy gondolta elmos mindent, majd minden elpusztult, a halak mérgezésben, a növényeket meg átrágta az alga.

2015. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább nem tenném.

Mondom ezt úgy, hogy én rendszeresen (évente kb. 2-szer) alkalommal) át szoktam mosni az aljzatot (csak mert esztétikailag zavar, és nem szeretnék aljzatporszívót használni), de

1) a növényeim kivétel nélkül ültetőtálban vannak, így nem kell túlságosan megbolygatni őket

2) az akváriumvíz kb. felét félreteszem, így a halakat sem viseli meg túlságosan

2015. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
160L-es akváriumom volt, (jelenleg 460l) és 7 évig nem nyúltambele. Csak talajporszívó és vízcsere!!!
2015. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!