Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges ez? (A kérdés mező...

Lehetséges ez? (A kérdés mező tartalmazza a kérdésed, ne a magyarázat! A listaszerű megjelenítés és átláthatóság miatt van erre szükség! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nos szeretnék egy csimpánzt, és neten pont van egy csimpánzos hirdetés amit a tulajdonosa oda ad ingyen minden papírral örökbe fogadva. A kérdésem csak annyi hogy megtehetem hogy én örökbe fogadom? SEMMILYEN KRITIKÁT ÉS KOMMENTET NEM KÉREK IIIIGGGEEENN VAGY NNNEEEMMM?
2011. júl. 25. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá engedélyed, és rendben vannak a papírjai. De ugye nem külföldi hirdető aki törtmagyarsággal ír? =P Mert ha igen, akkor az egy csalás. Sok embert csaptak már be, csak a szállítási pénzre pályáznak, de állat nincs sehol. (Ugyanilyen hirdetések vannak fajtatiszta fríz lovakról, meg mindenféle értékes állatról, amit elvileg ingyen adnának. De becsapás az egész.)
2011. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de tényleg olyan volt!! Akkor az egész csak kamu?? :O :S
2011. júl. 25. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Eléggé valószínű. Volt, aki ilyen ingyen fríz lovat rendelt, elvileg Dániából (de más ország is lehet), de a végén kifizetett a "szállításra" vagy 100ezer Ft-ot, viszont semmit sem kapott cserébe. Úgyhogy nem érdemes komolyan venni az olyan hirdetéseket amik ilyen "törtmagyarul" vannak megfogalmazva és ingyen vagy nevetségesen olcsón kínálnak állatot megvételre vagy örökbefogadásra.
2011. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Átverés. Nagypapagájokkal is játszák ezt. Legutóbb egy ara kamuhirdetésbe futottam bele. 23ezret kérnek a madárért, illetve a szállításért, mert Londonból hoznák, az állat ingyen van. Papírokat is említenek.

Na persze. Az ilyeneknek nem szabad bedőlni!

2011. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a háznál tartott csimpánz (aki ugye vadállat, tehát hiába cuki, emberszerű és intelligens, egy vadállat akkor is) ilyet tud csinálni:


[link]

2011. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Vagy E.A. Poe: A Morgue utcai kettős gyilkosság

Mondjuk az azt hiszem, orángután volt, és a történet csak fikció. =P

2011. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, de a fenti kép sajna nem az. Háznál tartott, "gyermekként szeretett" csimpánz elszabadult, megvadult, és ezt tette a gazdája segítségére siető szomszédasszonnyal.

Mivel csodálom és szeretem a csimpánzokat, örülnék, ha senki nem tartaná ilyen méltatlanul őket, ami ráadásul ilyen balesetekkel járhat.


Nem véletlen, hogy az állatkerti gondozók szívesebben mennének be az oroszlánokhoz, mint a főemlősökhöz. Ezek nagyon veszélyes állatok, ráadásul embertelenség házikedvencként tartani őket. Védett fajok egyébként, úgyhogy a tartás engedélyezése elég kérdéses...

2011. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, én sem engedném, hogy valaki ilyen állatokat tartson. Volt ismerősöm, aki sokkal kisebb majmot tartott, egy ideig csak a berendezést szedte szét, aztán már az ember kezét is. És az meg a másik legnagyobb baj, hogy az intelligenciájuk miatt a majmokat sokszor úgy kezelik, mintha kicsi gyerekek lennének, csakhát egy kicsi gyereknél jóval nagyobb kárt tudnak okozni. Az is igaz, hogy bizonyos tudósok tartanak főemlősöket a házukban, pl. Kokót, a gorillát, de ezek az emberek egész életükben ilyen állatokkal foglalkoztak, és tudják (remélhetőleg), hogy mikor mit kell tenni.
2011. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:

Én úgy tudom, az állatvédelmi törvény mindenestül tiltja a főemlősök hobbiállatként való tartását. Előbb állatkertet kéne alapítani, mert egy magánembernek nem lehet emiatt engedélye.

Tehát ha az ilyen hirdetések mögött nem csalás lenne, akkor sem lehetne legálisan megoldani.

2011. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!