Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz a párosítás?

Jó lesz a párosítás?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag kicsi 54 literes akváriumom. Tettem bele 2 db Labeo Bicolort. Tudom nagyobb víz kell neki de most még csak 3-4 centisek. Észrevettem egyik kergeti a másikat, tegnap mintha az egyik farka kicsit ki is fajult volna, mára már nem láttam. Most kergetik egymást vagy csak együtt vannak?

Ha megnőnek természetesen továbbadok rajtuk.

Van benne növény is, bujkáló is, eheim puckup 2008 as szűrő 0-24 be, világítás 15w de olyan 11 órát megy kb.

Várom a véleményeket, javaslatokat.



2015. márc. 5. 08:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Így van!

Tanácsot akartam, nem lebaszást.

2015. márc. 5. 14:23
 12/16 anonim ***** válasza:
A szumikat ha jól tartod fél év alatt kinövik az 54 litert. Ha nincsenek legalább 8-10-en akkor agresszió is felléphet, akár fajtársaikkal szemben, akár más fajokkal szemben.
2015. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 sanyi11111 válasza:

Az én véleményem szerint sok lesz.nagyon kicsi a vízmennyiség nekik.ami történhet ha beteszed meg a számokat is:


Megnő az ammónia szint es szépen egymás után meghalnak.

Elkezd algasodni a vized te persze mint rendesen jol kitakaritod ezzel is felgyorsítva a pusztulást.az alga nagyon sok méreganyagot leköt.ez persze nem azt jelenti hogy hagyni kell el algasoni.....a feleségem pont igy vélekedik mint te.mindig uj halai vannak.persze lehet tágítgatni a határokat,jobb szuro sok növény stb.de következményeket vonnak maguk után.szerintem vegyél egy nagyobb akvariumot,vagy ha erre nincs keret Érd be kevesebb halacskával.a guppik nem tetszenek?

2015. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hogy mindenki megnyugodjon egyik bicolortol megszabadultam. Egy baratomnak nekiadtam
2015. márc. 5. 23:39
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Jól tetted, azok ketten biztosan kinyírták volna egymást. Ha érdekel mit írnak róluk nálunk okosabb emberek: [link] (Azért egy Jeremy Gaynek már lehet hinni, nem? :P)


#9 Az a baj, hogy ha ezt láttad a havernál, és működőképesnek látszik, akkor nincs az az gyakoris arcnélküli, aki meg tudna győzni az ellenkezőjéről. Pedig elhihetnéd, hogy a boltossal ellentétben mi nem rajtad akarunk meggazdagodni és tényleg a halaid érdekét próbáljuk nézni.

"de ne mondja nekem senki hogy 15 db 2-3 centis hal nincs meg 54 literbe..." Ezzel a logikával az a baj, hogy a halak felnőtt méretével kell számolni. 15 db 7-7,5 centis nem torpedó alakú, hanem magas és viszonylag széles halacskával. Így már mindjárt más a gyerek fekvése nem?

Volt alkalmam egyszer élőben megcsodálni egy idősebb felnőtt csapatot egy 300 literes akváriumban. Mit ne mondjak, percekig bámultam őket tátott szájjal, pedig ha valaki, én igazán, tényleg nem szeretem a szumikat.

2015. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Felfogtam.
2015. márc. 6. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!