Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250-300 literes akvárium...

250-300 literes akvárium felszerelése?

Figyelt kérdés

Véleményt szeretnék kérni hogy ez az összeállítás jó lesz-e?

Mondjuk hogy 250 liter ha ezek a halfajok megférnek benne:

5-6 vitorlás hal, 1-2 algaevő, kisebb csapat rajhal ezek kezdetnrk, ugye látszik hogy a vitorlásokon lenne a hangsúly a többi egy kis kiegészítés.

Növény ügyileg minden féle képpen valami lándzsás, hínáros fű félét. 1-3 tő széles levelű növényt és esetleg még valami apróságot kiegészítésnek ha kellene. Alacsony vagy közepes fényigényű növények lesznek.

Talaj kb mindegy de sötétszinű lesz nagyrészben, ez is látvány függő.

Na szóval leírtam az "élővilágot".


A müszaki cucc, a fejfájós rész.

Szeretnék tanácsot kérni szűrő ügyben, legyen saját készítésű külső, vagy tetra ex 1200, eheim 600-on gondolkoutam de gyengének tűnik 250literhez, a belső szűrők meg nem esztétikusak szerintem. (hozzáteszem van egy akasztós szűrőm gyárilag 200 literig van írva szóval számoljuk 100-120 literre ehez egy eheim 600 megfelel vagy még mindig gyenge?)

Világítást meg a többi megoldódik.


Előre is köszi a segítséget.


2015. márc. 6. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

hát nekem a 200L-t szűri az eheim 2217.

Ha abból indulok ki, hogy nekem 100 cm hosszú az akvárium a 250 L-es gondolom 120 cm lesz.

Elég lehet, de ha mégsem akkor rakj be egy 2215-öt még mellé mondjuk. Egyik szűrő legyen biológiai a másik pedig sima szivacsos. Szerintem így tökéletes lesz.

Vagy beraksz egy jó nagy belsőt és eltakarod növényekkel (valisneriaval).Az egész jól is mutat, ha mondjuk az egyik sarokban van...


Saját készítésű szűrő is megoldás lehet, de ahhoz kell egy jó pumpa.

2015. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Neked növény ügyben kb így áll? És neked teljesen jó is, ezek szerint.

A belső szűrő a legvégső megoldás lesz.

Az akváriumot így is használtan kell vennem sajnos, de az még belefér ha jó állapotban van.

2015. márc. 7. 00:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyépként mennyibe kerül töltettel az eheim 2217?
2015. márc. 7. 00:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Az eheim 2217 egy aránytalanul drága, elavult konstrukció, az meg még vicc is, hogy mellé kell tenni egy 2215 szűrőt, akkor lenne 87.000ft-ért 8 liter szűrőanyag, pontosan annyi ami egy tetra ex1200 vagy egy jbl 1501, 12 literes vödrébe van.


A németek dobálják el a használt eheimeket, 20-40 EUR kint, utálatosak a vékony csövek, nem szeretik őket, hamar eltömődnek, ha egy ilyet sikerül kifogni akkor az megérhet 15-18.000ft-ot, a csöveik hiányoznak átlag, onnan lehet egyértelmű, hogy lomtalanításból van.


Amúgy a 2217 50.000ft újonnan és mindössze 5 liter szúrótöltetet ad ennyiért, jó szűrő, de ár érték arányban inkább a 30.000ft lenne reális a többi szűrőhöz viszonyítva. 35.000ft az üres vödör és a motor újonnan, csapok nélkül.


Itt: [link] egy pár vélemény, sokan cserélték le az eheimet, elsőre a hang ami feltűnik.


Nálam csak próbára volt eheim classic , ahogy hoztam rögtön tovább is adtam, nekem hangos volt, megszoktam a néma jbl- t, a tetráknak sincs nagy hangjuk, én csak ezt a két márkát használom.

2015. márc. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A legrosszabb hogy ilyen drága :\ mind a tetra mind a jbl, gondolkodás nélkül őket venném amúgy csak próbálom olcsóbban kihozni de nagyon úgy néz ki nem megy hmm.. Köszi a válaszokat
2015. márc. 7. 09:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én az eheim 2217-et használtan vettem anno 20000 Ft-ért...Nekem teljesen halk és teszi a dolgát.

Ami az új árát illet hát leesett az állam. Ez a szűrő sokkal olcsóbb volt még 1 éve. 30000 környékén mozgott.


Nehéz döntés a szűrő választása, de én úgy gondolom, hogy neked kell eldönteni. Olvass hozzá sokat és kiformálódik benned az ideális szűrő.


Valaki az eheimet mondja, valaki a jbl-et....Azért a márka az mégiscsak márka, úgyhogy vagy eheim vagy JBL-t válassz.


Én annó azért választottam az eheimeket, mert van hozzá alkatrész...nem tudom, hogy mostanában ez a másfajta szűrőknél változott e...

2015. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!