Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet bekötni egy 25...

HerQman kérdése:

Hogyan lehet bekötni egy 25 wattos akvárium fénycsövet?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok 25 wattos folytótekercset (trafót)! A boltban ahol venném a fénycsövet ott is értetlenül állnak előttem hogy hogyan is lehet bekötni mivel sem a kisebb wattosat nem ajánlják sem a nagyobbat! 75 cm-es fénycső kell nekem ami 25W a kisebb nem jó pedig ahhoz van minden!

#bekötés #25Wfénycső #25wattostrafó
2015. márc. 10. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen ez az akvarisztikás maffia. Direkt olyan fénycsöveket raknak a gyári tetőkbe, illetve a speciális fénycsöveket is olyanra csinálják, hogy sima villamossági boltban ne találj hozzá semmit, muszáj legyél mindent tőlük venni szettben.

Egyébként rakhatsz elé 30W-osat is. Kicsit kevesebb lesz az élettartama, túl lesz hajtva, de ha fontos a karakteriszitka, akkor úgyis cseréled évente, ha meg tényleg csak a látványnak van, akkor meg oly' mindegy.

2015. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

osram quicktronic kell.


Nekem 25 watt, t8, 74 cm sylvania grolux fénycsövet hajt, lassan 3 éve, be lett mérve 23 wattot vesz fel a fénycső.


Ilyesmi: [link]

18-36 wattig hajt t5-t8 fénycsövet, példa a 1x24 t5 fénycsőre is jó, létezik 1-2-4 fénycsöves.


Minden villamosságiba van, lehet nálatok sötétek az eladók. Nálunk kapásból intelligenst adnak, nagyon lement az ára, tól-ig van így nem kell külön több wattot tartani, 8 előtét típussal lefedik az egész fénycsőpalettát.

2015. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! a boltos azt mondta hogy a 30 W -os megöli a csövet de inkább rátok hallgatok!
2015. márc. 10. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, a nagyobb előtét túlhajtja, de a tól-ig nem, példa amit linkeltem előtét 18 wattól indul, ha 15 watt fénycső van rákötve akkor annak el fog színeződni az eleje-vége, évente cserélni kell.


A munkahelyemen is intelligens előtéteket szereltek 2 éve, szinte non stop világítanak, semmi színeződés nincs a fénycsöveken, bírják, pedig már jócskán 10.000 üzemóra felett vannak a fénycsövek, t8 fénycsövek, és az előtét nagyobb fénycsőre is jó.

2015. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer szétszedtem egy világító reklámtáblát, kiszedtem a belét. 18W cső volt rákötve 36Wattos előtétre, és a cső normálisan világított. Azt egy évig is használtam akváriumhoz, beszereltem egy fa tetőbe. Még jobb volt mint a többi lámpám, mert amiken kisebb előtétek voltak azok melegedtek. Ennek az előtétje viszont nem melegedett semmit.
2015. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem hogy egy egyszerű 30wattos trafó is elég vagy amit linkeltél olyat használjak.?
2015. márc. 10. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

A linkelt előtét elég tuti, később is használhatod más csövekhez is, elektronikus is, nem rossz vétel. A fénycsövednek ezzel teszed a legjobbat.


Én személy szerint viszont - hacsak nem valamilyen speciális, drága csőről van szó - beérném egy 30 W-os, kb 1000 Ft-os mágneses előtéttel is.

2015. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!