Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajtó mellé miért és hogyan...

Ajtó mellé miért és hogyan nem lehet tenni akváriumot? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben nyilván arra, hogy a kilincs nehogy be tudja verni az üveget, vagy akár maga az ajtó.

Egyébként inkább azért nem tanácsolják, mert hirtelen nyitódik, csukódik, amitől a halak megijedhetnek.

2015. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol olvastad, csak a következő indokok vannak. Ha nincs megfelelően elhelyezve, akkor sérülésveszély áll fenn. Az akváriumon kívüli fényviszonyok, árnyak megváltozása a halak nyugalmát megzavarja. Nem kap természetes fényt és csak mesterséges világítással lehet azt biztosítani.
2015. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igazából nem az ajtó csukódás-nyitódás mögött lenne, hanem 1 méterre gondoltam az ajtó keretétől, de az ajtó a másik irányba nyílik..huh ezt nehéz így leírni :)
2015. márc. 10. 10:31
 4/5 tomaszcool ***** válasza:

Két dolgot érdemes szem előtt tartani. Hogy ne lehessen sérülést okozni az akváriumban az ajtó nyitogatásával és hogy a közlekedés ne zavarja a halak nyugalmát. Az utóbbit persze nem lehet "gond nélkül" megoldani, mert mindenképpen zavaró a halak számára, hogy óriási árnyak suhognak el az orruk előtt. Mindenképpen kellenek búvóhelyek, ahol biztonságban érezhetik magukat ilyen esetben. Növényeg, sziklák és fák jó szolgálatot tesznek ilyenkor.


Nekem a nappali ajtaja mellett va az akim és nem zavarodnak meg ha olykor elmegyek az ajtó előtt, azonban ha sokat rohangálok, akkor elbújnak egy kis időre.

2015. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a hálószoba ajtó mellett van az egyik, azzal nincs gond, mert ott nem járkálunk sokat. Magasan van így a kutyák max alatta rohangálnak.


A másik akváriumom van rossz helyen, a konyha és szoba közti folyosón. Ott állandóan járkálunk, ráadásul csak 60cm alacsony szerkényen van és a kutyák is mindig átszaladgálnak előtte. Amikor ott egyedül tartottam egy halat, az amikor elmentünk előtte, ijedtében többször megpróbált kiugrani, a tetőn koppant a feje. Nem hagyhattam hogy ennyire stresszeljen, de nem tudtam máshová tenni az akváriumot. Aztán vettem egy hosszabb akváriumot, 1 méter hosszút és tettem bele több halat is. Búvóhely és növényzet az volt benne mindig, csak annyi változott, hogy lett neki társasága. Nem csapathal egyébként, de mégis azóta nyugodtabb lett sokkal. Már nem ugrál. Ennek most nincs teteje, csak nem töltöttem tele vízzel, kb 15 centivel lejjebb van a vízszint, akkorát nem tud ugrani.

2015. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!